Mani pēdējās dienās nomoka kāda problēma, par kuru ļoti vēlētos saņemt Jūsu padomu. Beidzot esmu iepazinusies ar puisi, ar kuru kopā man ir neizsakāmi labi. (Abi esam vecumā ap 30.) Esam pazīstami nedaudz vairāk kā divus mēnešus, kas ir pavadīti burvīgi romantiskos randiņos, gluži kā sapnī.

Tā nu dabīgā ceļā nonācām arī līdz fiziskai tuvībai. Viss notika skaisti, pakāpeniski, mīļi, bet problēma tāda, ka draugam ir problēmas ar erekciju. It kā tā sākas, bet tikpat ātri beidzas, 'draudziņš' kļūst atkal mīksts, un līdz ar to nekas prātīgs nesanāk. Un tā jau kādas 5 reizes. Viņš teica, ka neko tādu nav darījis 2,5 gadus (pirms tam viss esot bijis kārtībā) - mani, protams, iepriecina, ka viņš nav no brunču mednieku kārtas... Esmu pacietīga, un mani tik daudz neuztrauc tas, kā jūtos es, jo viņa mīļums man nozīmē daudz vairāk par, piedodiet, 'iebāž-izvelk', bet baidos, ka viņa pašvērtība var kristies, ar katru reizi varētu pieaugt stress, ka šoreiz beidzot jāsanāk, un, jo vairāk stresa, jo mazāk rezultāta, lai gan ārēji viņš ir ļoti mierīgs...

Es gan cenšos viņu mierināt, ka abiem mums jābūt pacietīgiem, un viss notiks, kad būs lemts. Viņš man piekrīt, mēs par visu mīļi izrunājamies, bet negribu, lai viņam sirsniņā paliek nemiers šīs tēmas dēļ un mums rodas kādas problēmas.

Vai ilgais pārtraukums attiecībās varētu būt iemesls? Ko man labāk darīt - atstāt visu laika un likteņa ziņā? Lasīju, ka varbūt speciāli vajagot atturēties no seksa vairākas dienas, izmantojot mierinošu masāžu, utt.? Varbūt nepieciešami kādi stimulējoši krēmi? Varbūt kopā der paskatīties erotiskas filmas? Vai arī tiešām mums kopā jādodas pie speciālista - draugam tas varētu radīt vēl lielāku psiholoģisko traumu, manuprāt, ja viņš jutīs, ka esmu noraizējusies...

Ceru, man jau drīz izdosies atrast sirdsmieru. Paldies jau iepriekš par atbildi!

Atbilde:
Šāda rakstura erekcijas traucējumi ir novērojami relatīvi bieži. Šādi traucējumi var rasties arī uzsākot dzimumdzīvi vai arī pēc ilgāka atturēšanās perioda. Runājot par konkrēto situāciju – puisim ir bijis ilgstošs periods bez dzimumdzīves, grūti teikt vai šajā laikā viņš ir piekopis masturbāciju. Ja viņš to arī ir darījis, tad visticamāk ļoti ātri. Vēl jāpiemin, ka pēc 30 gadiem vīrietim mazliet mainās vielmaiņa un citas lietas, kas var ietekmēt arī hormonālo fonu. Un visu šo lietu pastiprina psiholoģiskais faktors – erekcijas kontrole seksa laikā, bailes par erekcijas kvalitāti utt.

Domāju, ka ir samērā jokains pieņēmums un ar to, diemžēl, nākas saskarties samērā bieži, ka apmeklējot speciālista konsultāciju iegūst „vēl lielāku psiholoģisko traumu”. Varu ieteikt nevērsties pie tāda speciālista, kurš psiholoģiski traumē! No pieredzes varu teikt, ka šādu konsultāciju rezultātā šie psiholoģiskie faktori nepastiprinās, bet tieši otrādi – tiek panākts „lūzums”, kas nodrošina veiksmīgāku problēmas atrisinājumu.

Ko darīt Jūsu situācijā? Viennozīmīgi puisim būtu jāpanāk regulāra sēklas noplūde (3-4 reizes nedēļā)! Ja to pagaidām nevar izdarīt dzimumakta laikā, tā būtu jāpanāk ar erotiska rakstura masāžām. Jums būtu regulāri jādarbojas ar drauga dzimumlocekli, tas jāstimulē, jāpanāk normāla erekcija un sēklas noplūde. Ar katru reizi būtu jācenšas dzimumlocekli noturēt pēc iespējas ilgāk labā erekcijas stāvoklī. Uz laiku būtu jāatsakās no tradicionālā dzimumakta (vaginālā seksa) un jācenšas vienam otru apmierināt ar alternatīviem paņēmieniem. Būtu ieteicams vidēji divas reizes nedēļā veikt draugam prostatas masāžu.

Šajā situācijā grūtāk būtu tikt galā ar psiholoģiskajiem faktoriem – puisim vajadzētu censties atslābināties un nedomāt par to ko jūs viņam darāt, bet censties izjust patīkamās sajūtas. Būtu ieteicams abiem uzturēties pēc iespējas vairāk kailiem, pat varētu ieteikt kopā doties uz nūdistu pludmali! Paralēli puisim būtu ieteicams padzert polivitamīnus un homeopātiskus stimulējošos līdzekļus. Bet, ja vidēji 2 nedēļu laikā situācija neuzlabojas, būtu tomēr jāvēršas pēc palīdzības pie speciālista!

uz sākumu: Erekcija

Uz Augšu
© 1998-2021. seksologs dr. Artūrs Vāvere Seksologs.com