Man ir lieta tāda - pirms paliku stāvoklī, ar seksuālo dzīvi viss bija OK. Bija vēlēšanās pēc TĀ. Bet kad piedzima mazais, manas vēlmes pēc seksa pilnībā samazinājās. Varu iztikt bez seksa mēnesi, bet negribu dzīvot tādu dzīvi.

Esam ar vīru nodzīvojuši labu laiku kopā, bet atzīties viņam un pateikt kas par lietu arī nevaru. Baidos, ka viņš to nesapratīs. Viss pārējais laulāto dzīvē ir OK. Lūdzu, palīdziet man, varbūt ir kāds gudrs padoms?

Atbilde:
Grūtniecība, dzemdības rada zināmas izmaiņas, kuru rezultātā var mazināties vēlme pēc seksa. Arī pēcdzemdību periodā, bērna barošanas laikā, rodas citas dominantes un sekss var atiet otrajā vai pat zemākā līmenī. Visbiežāk šīs vēlmes ar laiku atjaunojas un viss nostājas savās vietās. Citās situācijās, vēlme pēc seksuālajām attiecībām var kļūt neizteikta un var pat veidoties pretestība pret šīm attiecībām. Šajā situācijā svarīgs būtu jautājums, cik ilgs laiks pagājis kopš bērniņa piedzimšanas. Vidēji šāds stāvoklis ilgst pirmo gadu pēc dzemdībām. Ja šis periods ir ieildzis, nāktos vērsties pēc palīdzības pie psihoterapeita.

uz sākumu: Sekss

Uz Augšu
© 1998-2021. seksologs dr. Artūrs Vāvere Seksologs.com