Esmu smēķētājs, dienā izsmēķēju apmēram paciņu cigaretes. Kā smēķēšana var ietekmēt manu seksuālo dzīvi?

Atbilde:
Smēķēšanas ietekme uz vīrieša seksuālo aktivitāti veidojas pakāpeniski – laika gaitā un visbiežāk, pats vīrietis šos traucējumus saista ar citiem iemesliem, bet nevis ar smēķēšanu. Visobjektīvākās atbildes uz šo jautājumu sniedz dažādo aptauju un pētījumu rezultāti.

Vieni no pirmajiem traucējumiem, kas novērojami jau 20-30 gadīgu vīriešu vidū ir seksuālo vēlmju un izjūtu mazināšanās. No vienas puses, it kā, subjektīvi traucējumi, kuru cēloņus varētu saistīt ar ļoti daudziem faktoriem, bet dažādo aptauju rezultāti viennozīmīgi pierāda, ka smēķējošiem vīriešiem seksuālo kontaktu biežums ir vismaz divas reizes retāk nekā nesmēķētājiem. Izmantojot 10 baļļu sistēmu un novērtējot seksuālajos kontaktos gūto baudu, vidējie statistiskie rādītāji parāda, ka smēķētāji savas izjūtas novērtē ar 5,4 ballēm, bet nesmēķētāji ar 8,6 ballēm.

Nākošie traucējumi saistīti ar erekciju – tā pavājinās un kļūst nenoturīga. Smēķēšanas ietekmes mehānisms uz erekcijas pavājināšanos vēl pilnībā nav atklāts. Esošie pētījumi atklāj saistību gan ar asinsvadu bojājumiem, gan ar vīrišķo hormonu samazinātu produkciju, ko rada un pastiprina smēķēšana.

Kā pēdējo, vēlētos pieminēt, spermas kvalitāti. Analizējot smēķētāju un nesmēķētāju spermu, ir novērots, ka smēķētāju spermas blīvums ir zemāks nekā normas rādītāji, spermatozoīdu kustīgums ir samazināts un biežāk novēro patoloģiskas formas spermatozoīdus, kas var būt par iemeslu apgrūtinātai vai pat neiespējamai pēcnācēju radīšana – neauglībai.

Apkopojot visu minēto, smēķēšanas ietekme uz vīrieša seksuālo dzīvi ir subjektīvi nemanāma - lēnām mazinās vēlme pēc seksa, kura laikā gūtā bauda kļūst aizvien vājāka, pakāpeniski mazinās erekcijas stiprums un noturība.

uz sākumu: Sekss

Uz Augšu
© 1998-2021. seksologs dr. Artūrs Vāvere Seksologs.com