Man ir 15 gadi un mans dzimumloceklis ir tikai 8 cm garš (erekcijas laikā ). Es nezinu vai man jau ir sperma vai nav, un man ir aizdomas, ka man varētu būt fimoze. Es zinu, ka es attīstos maz drusku vēlāk nekā tam būtu jānotiek, jo augumā es esmu tikai 160 cm garš, un mans brālis arī izauga tikai 16 gadu vecumā (beidzot pamatskolu).

Vai ar mani varētu notikt kaut kas līdzīgs? Jau iepriekš pasaku paldies pa atbildi!

Atbilde:
Jā, protams! Kā jau iepriekš esmu atbildējis uz jautājumiem par dzimumlocekļa izmēriem – tad pubertātes vecumā nebūtu par to jāsatraucas, jo šīs izmaiņas var sākties jeb kurā brīdī. Jums ir labs piemērs – brālis!

Varbūt šī ir Jūsu ģimenes īpatnība, ka pubertātes norises sākas nedaudz vēlāk nekā lielākajai daļai zēnu, bet tas galīgi neiespaidos Jūsu seksuālo dzīvi un visu pārējo dzīvi – varbūt arī novecošanas procesi Jums iestāsies vēlāk nekā citiem...

Sperma parasti sāk veidoties un parādās aptuveni pus gadu pēc pirmo sekundāro dzimumpazīmju parādīšanās – apmatojuma (spalviņu) augšanas virs dzimumlocekļa, ūsiņu parādīšanās uz virslūpas utt. Pirmo sēklas noplūdi, parasti zēni piedzīvo masturbācijas laikā vai arī miegā – nakts pollūcijas. Ja Tu nemasturbē – sevi neapmierini, tad ir grūti spriest par spermas esamību.

15 gadu vecumā, priekšādiņa var nedaudz blīvāk nosegt dzimumlocekļa galviņu, bet, lai objektīvi izvērtētu, būtu jāapmeklē speciālists, kurš arī pateiktu vai būtu ko vēlams darīt priekšādiņas labā vai arī viņa pati laika gaitā attīstīsies. Priekšādiņas nepilnīgas attīstības gadījumā, to vajadzētu censties novērst pēc iespējas ātrāk!

Kopumā vēlētos tomēr ieteikt apmeklēt seksologu, kur konsultācijas laikā viņš varētu objektīvāk novērtēt Jūsu seksuālo attīstību un varbūt ieteikt ko darīt, lai novērstu kādas nebūšanas!

uz sākumu: Pubertāte

Uz Augšu
© 1998-2021. seksologs dr. Artūrs Vāvere Seksologs.com