Man sieva grib, lai es novelku peņa ādiņu pāri galviņai, bet es baidos ka es viņu virsū vairs nedabūšu, jo man vienreiz tā bija, es knapi dabūju viņu virsū. Ko lai es daru?

Atbilde:
Normāli priekšādiņai vajadzētu brīvi slīdēt pār dzimumlocekļa galviņu kā miera tā erekcijas laikā. Rodoties erekcijai, priekšādiņai pašai vajadzētu atsegt dzimumlocekļa galviņu.

Atkarībā no dzimumlocekļa priekšādiņas gredzena sašaurinājuma pakāpes, tā var būt pilnīga vai daļēja. Pilnīgas fimozes gadījumā priekšādiņu nav iespējams atvilkt kā miera tā erekcijas stāvoklī.

Daļējas fimozes gadījumā, priekšādiņu iespējams atvilkt dzimumloceklim esot miera stāvoklī, bet nav iespējams atvilkt erekcijas stāvoklī.

Priekšādiņas gredzena sašaurinājums ļoti bieži kombinējas ar īsu priekšādiņas saitīti, kas apgrūtina priekšādiņas gredzena izstrādi.

Sašaurināta priekšādiņas gredzena gadījumā, to atvelkot pāri dzimumlocekļa galviņai var veidoties parafimoze – priekšādiņas gredzens ieslīd aiz dzimumlocekļa galviņas valnīša un to ir apgrūtināti pārvilkt atpakaļ. Parafimozes gadījumā rodas atteces traucējumi un priekšādiņa lēnām sāk piebriest.

Jūsu gadījumā nevajadzētu pašam eksperimentēt, bet apmeklēt speciālistu, kas ieteiktu šīs problēmas risinājumu. Daudzi urologi un ķirurgi iesaka šādā gadījumā veikt priekšādiņas apgriešanu (cirkumcīziju), bet pie daļējas fimozes, priekšādiņas gredzenu var veiksmīgi attīstīt bez operatīvas iejaukšanās, bet tas prasa laiku un regulāru darbu.

uz sākumu: Dzimumloceklis

Uz Augšu
© 1998-2021. seksologs dr. Artūrs Vāvere Seksologs.com