Menu

Ejakulācija

Ātras sēklas noplūdei var būt vairāki iemesli un efektīva tās ārstēšana ir iespējama tikai, ja novērš tā cēloņus. Janiem vīriešiem visbiežākais iemesls mēdz būt paaugstināta dzimumlocekļa jūtība. Šī jūtība ir jāpārbauda tieši erekcijas stāvoklī. Lai normalizētu dzimumlocekļa jūtību ir nepieciešams treniņi - darbs ar ereģētu dzimumlocekli, kā rezultātā ar laiku dzimumlocekļa jūtība normalizēsies. Daudzi to saprot kā regulāru masturbāciju, bet treniņi atšķiras no masturbācijas ar to, ka mērķtiecīgi tiek strādāts ar jūtīgākajiem dzimumlocekļa rajoniem, bet neļaujot notikt sēklas noplūdei. Šādu treniņu rezultātā ir iespējams iemācīties kontrolēt sēklas noplūdi seksa laikā. Ļoti labi, ja šīs darbības var veikt otrs cilvēks, piem., partnere, tas ļaus ātrāk normalizēt jūtību un iemācīties paškontroli.

Pie paaugstinātas dzimumlocekļa jūtības, ir iespējams lietot arī krēmus un pūšamos, kas mazina dzimumlocekļa jūtību.

Cits, bieži izplatīts iemesls ir paaugstināta nervu sistēmas darbība - paātrināta impulsu pārvadi, kuru ar iepriekš aprakstītajiem treniņiem arī ir iespējams normalizēt, bet šait būs vajadzīgs vairāk laika. Šajā gadījumā paralēli treniņiem tiek nozīmēti arī speciāli medikamenti, kas kavē impulsu pārvadi.

Ļoti bieži ātru sēklas noplūdi novēro pie hroniska priekšdziedzera iekaisuma - prostatītiem (sekundāra priekšlaicīga ejakulācija). Šādā gadījumā, lai novērstu ātru sēklas noplūdi ir jāizārstē priekšdziedzera iekaisums.

Jāsaka, ka ātri novērst ātru sēklas noplūdi nav tik vienkārši, jo tas prasa zināmu laiku, tāpēc par šiem jautājumiem būtu jādomā un tie jāatrisina savlaicīgi!

Tas, ka masturbē no 13 gadus vecuma ir labi, Varētu būt jautājums, kā to esi darījis un cik ilgs ir bijis šis process līdz sēklas noplūdei? Bet kopumā ņemot, to, ka vari dzimumakta laikā noturēties 5-8 minūtes jau ir ļoti labi rādītāji, kaut gan mazliet piestrādājot varētu šo laiku pagarināt.

Bet rodas jautājums, ko nozīmē „pilnvērtīgs sekss”? Nedomāju, ka, ja arī Tu varēsi veikt frikcijas 30 minūtes no vietas, ka to varēs uzskatīt par pilnvērtīgu seksu. Sekss jau nav tikai automātiska kustēšanās noteiktu laika sprīdi. Domāju, ka Tavā situācijā būtu jāpievērš uzmanība tieši priekšspēlei un jāatceras, ka pats dzimumakts ir seksa nobeigums, kur var pietikt pilnīgi arī ar 5-7 minūtēm, lai abi sasniegtu kulmināciju.

Vislabākās zāles būtu, ja vairāk pievērstu uzmanību tieši priekšspēlei un priekšspēles laikā jau sagatavotu un novestu draudzeni līdz zināmai uzbudinājuma pakāpei un tad tas būtu vairāk vai mazāk pilnvērtīgs sekss. Bet, ja tomēr vēlies iemācīties pagarināt dzimumakta ilgumu, tad būtu pie tā atsevišķi un mērķtiecīgi paškontroles vingrinājumi un treniņi (seksa terapija)!

Ir iespējams arī lietot speciālus medikamentu, uztura bagātinātājus vai lokālus līdzekļus jūtības mazināšanai, kas ievērojami var pagarināt dzimumakta ilgumu. Lokālos līdzekļus un uztura bagātinātājus var iegādāties internetā, bet medikamentus aptiekā. Medikamentu iegādei ir nepieciešama recepte. Kopumā, jau būtu jāizvēlas sev pieņemams speciālists ar kuru varētu konsultēties par šiem jautājumiem...

Runa ir par ātru sēklas noplūdi – priekšlaicīgu ejakulāciju. Priekšlaicīgas ejakulācijas iemesli var būt dažādi un konkrētajā situācijā būtu jāizvērtē visi apstākļi, kas var veicināt ātru sēklas noplūdi. Šeit no svara ir gan dzimumkontaktu un sēklas noplūdes biežums, jo tā ir retāka, jo kontakta laikā ātrāk iestāsies ejakulācija. Noteikti jāizvērtē dzimumlocekļa galviņas jūtība uz kairinājumu, jo tas ir viens no biežākajiem iemesliem priekšlaicīgai ejakulācijai. Svarīga loma ir arī paša kontakta norisei, kā tiek turpināts kontakts pēc sēklas noplūdes jeb arī tas netiek turpināts.

Lai novērstu jeb normalizētu sēklas noplūdes laiku būtu nepieciešams apzinot visus šos veicinošos faktorus darboties, lai tos novērstu – normalizēt sēklas noplūdes ritmu, dzimumkontaktu biežumu, normalizēt dzimumlocekļa galviņas jūtību un protams pašam trenēties un attīstīt spēju kontrolēt sēklas noplūdi. Priekšlaicīgas ejakulācijas novēršanā ļoti nozīmīga loma ir arī partneres attieksmei un spējai iesaistīties šī procesa normalizēšanā.

Lai normalizētu galviņas jūtību, tai regulāri jārada kairinājums. Ar dzimumlocekļa galviņu jādarbojas dzimumloceklim esot erekcijas stāvoklī – galviņai jābūt labi pildītai ar asinīm. Vienkāršākais variants ir darboties ar roku, bet noteikti būtu jāizmanto eļļa vai lubrikants, kas palielinātu slīdamību. Ļoti labi rezultāti tiek panākti izmantojot mākslīgās makstis. Par mākslīgajām makstīm un masturbācijas treniņiem var izlasīt rakstā „Masturbācija un mākslīgās makstis”.

Dzimumlocekļa galviņas paaugstinātā jūtība rodas tāpēc, ka tā visu laiku nosegta ar priekšādiņu un nesaņem adekvātu kairinājumu un erekcijas stāvoklī locekļa galviņas jūtība ievērojami mainās. Bet tai pat laikā efektu nekādu nedos staigāšana ar atvilktu priekšādiņu, ja nu vienīgi, ja dzimumloceklis visu laiku būs ereģēts.

Nav patīkami, ja uzsākot intīmu tuvību, pēc pāris pieskārieniem uzreiz notiek sēklas noplūde. Tas, ka masturbējiet jau 10 gadus nekas slikts nav, protams, būtu svarīgi runāt arī par masturbācijas biežumu un laiku, kādā tiek panākta sēklas noplūde.

Viens no galvenajiem iemesliem Jūsu situācijā ir lielais uzbudinājums, kurš rodas, kad draudzene pieskaras un glāsta dzimumlocekli un visdrīzāk arī dzimumlocekļa paaugstinātai jūtībai. Pieļauju domu, ka masturbācijas laikā Jūs esiet ieradis arī ātri panākt sēklas noplūdi un lai būtu izprotamāka šī saistība, tad jāatzīmē, ka sēklas noplūde ir psihoreflektors process – sava veida ieradums, kuru pastiprina psihoseksuāls uzbudinājums.

Ko šādā situācijā darīt? Noteikti nevajadzētu intīmajam kontaktam beigties ar sēklas noplūdi. Draudzene mazliet „pačubina” Jūsu dzimumlocekli – notiek sēklas noplūde, noslaukieties vai apmazgājieties un ļaujiet draudzenei darboties tālāka! Pēc brītiņa dzimumloceklis atkal būs „darba” gatavībā un varēsiet panākt nākošo sēklas noplūdi. Šis pasākums, ja viņš būs pietiekoši bieži ievadīs „sliedēs” paaugstināto seksuālo uzbudinājumu un noņems nevajadzīgo stresu un bailes par to, ka var notikt sēklas noplūde. Īsāk sakot – uz doto brīdi kļūstiet draudzenes klātbūtnē par „sperminatoru”!

Nākošās darbības saistītas ar masturbāciju. Nebūtu pareizi iepazīstoties ar meiteni uzreiz pārtraukt masturbēt. Sēklas noplūdes regularitāti ir jāsaglabā – ja tas ir darīts, piemēram, trīs reizes nedēļā, tad arī jānodrošina, lai sēklas noplūde būtu tik pat bieži. Masturbāciju ar laiku aizvietos dzimumkontakti. Būtu jāpievērš uzmanību masturbācijas ilgumam – tas nedrīkstētu būt mazāks par 15-20 min pie nosacījuma, ka dzimumloceklis ir labā erekcijas stāvoklī. Šajā laika sprīdī, vismaz 5-7 reizes būtu jārodas sajūtai, ka vēl mazliet un notiks sēklas noplūde. Jāiemācas laicīgi apstāties un ļaut, lai šis vilnis pārietu un tad turpināt masturbāciju.

Masturbācijas laikā svarīgs jautājums ir arī tas, kā tiek kairināts dzimumloceklis un kas tieši tiek kairināts. Svarīgākais būtu kairināt tieši dzimumlocekļa galviņu, lai normalizētu tās jūtību un tā pierastu pie kairinājuma. Šim nolūkam var apmeklēt arī dažādas procedūras, kuru laikā tiek normalizēta jūtība un trenēta izturība.

Bez visa augstāk minētā, Jums droši būtu jāpalieto zāles, kuras mazinātu uzbudinājumu un zinātniski runājot, mazinātu impulsa pārvades ātrumu. Šādas zāles izrakstīt var tikai ārsts, tāpēc būtu jāapmeklē ārsts seksologs.

Tā kā iespēju, ko darīt ir pietiekoši daudz un ir nepieciešams rīkoties!

Dezinformācijas vai informācijas trūkuma dēļ, dažādas seksuāla rakstura nebūšanas tiek saistītas un piedēvētas tam, ka vīrietis ir nodarbojies ar masturbāciju. Tas, ka kopš pubertātes vecuma esiet masturbējis un to darījis tik bieži, cik bijis nepieciešams ir tikai apsveicams un nekā ļauna tajā nav. Masturbācija vai onanēšana ir sekss pašam ar sevi , lielākajai daļai cilvēku, tā ir pirmā seksuālā pieredze un šī pieredze zināmā mērā iespaido viņa turpmāko seksuālo dzīvi – seksuālās attiecības.

Runājot konkrēti par šo situāciju, kad vīrietis seksa laikā negūst baudu – nevar sasniegt ejakulāciju var būt saistīti ar divām lietā. Viena no tām būtu dzimumlocekļa anatomiskās īpatnības, pie kurām vadošā loma būtu priekšādiņas attīstības traucējumiem. Sašaurināts priekšādiņas gredzens - priekšādiņa erekcijas laikā pilnībā vai daļēji nosedz dzimumlocekļa galviņu. Dzimumakta laikā gūtais kairinājums var būt nepietiekams, lai vīrietis sasniegtu kulmināciju – ejakulāciju. Masturbācijas laikā radītais kairinājums parasti tiek radīts pietiekoši liels, lai sasniegtu sēklas noplūdi. Rezultātā rodas aplams priekšstats, ka šī nespēja sasniegt sēklas noplūdi dzimumakta laikā ir masturbācijas rezultāts! Lielākajā skaitā gadījumu, ar ko nācies saskarties praksē, nespējas iemesls dzimumakta laikā sasniegt kulmināciju vīrietim ir radījusi tieši priekšādiņa attīstības traucējumi.

Otrs būtiski svarīgs jautājums ir masturbācijas tehnika! Tieši tas kā Jūs masturbējiet! Kā jau minēju, masturbācija ir pirmā seksuālā pieredze, kuras laikā ir gūts pirmais orgasms un šīs izjūtas ir bijušas pietiekoši spēcīgas, lai ar katru nākošo reizi tās censtos iegūtu no jauna. Tai pat laikā, sēklas noplūde un orgasma rašanās ir reflektors process. Tas nozīmē, ka atkarībā no tā, kādā veidā Jūs kairināt dzimumlocekli (masturbējiet) un panākat sēklas noplūdi, rodas sava veida pieradums un reflekss, kas laika gaitā nostiprinās. Piemēram, ja pirmajā un turpmāk masturbācijas laikā esiet sēklas noplūdi panācis kairinot dzimumlocekļa ķermeni, procesā neiesaistot dzimumlocekļa galviņu, tad dzimumakta laikā, kurā pārsvarā tiek kairināta dzimumlocekļa galviņa, pietiekošu baudu negūsiet. Tādās situācijas lielāku baudu gūs tieši masturbējot un dzimumakta laikā gūtā bauda nebūs tik izteikta. Šī ierastā kairinājuma rezultātā var ne tikai nenotikt sēklas noplūde, bet var pavājināties vai pilnībā zust erekcija.

Ko darīt šādā situācijā? Vispirms jau būtu jāizvērtē iemesls, kāpēc nevariet sasniegt ejakulāciju dzimumakta laikā. Ja tā ir priekšādiņas vaina, tad būtu tā jāattīsta un jānovērš šis defekts. Ja pie vainas ir pieradums „nepareizi” masturbēt – tad jāpārveido šo ieraduma refleksu atbilstoši, kāds tam būtu jābūt dzimumakta laikā. Ja vaina ir impulsu pārvades procesā, tad jālieto speciāli medikamenti.

Līdzekļi, kas samazina dzimumlocekļa, īpaši dzimumlocekļa galviņas jūtību, ir visas ziedes un aerosoli, kas satur anestezējošas vielas. Šie līdzekļi ir pieejami plašā klāstā visos intīmo preču veikalos. Ir arī speciāli uztura bagātinātāji, kas var veicināt sēklas noplūdes ātruma kontroli.

Dzimumlocekļa jūtības mazināšana ir viens no risinājumiem, bet to var salīdzināt kā ar „ugunsgrēka dzēšanu”. Lietojot šos līdzekļus, dzimumlocekļa jūtība tiek samazināta mākslīgi un tikai uz to darbības laiku. Prātīgāk būtu normalizēt dzimumlocekļa jūtību dabiskā ceļa.

Priekšlaicīgas vai ātras sēklas noplūdes (ejakulācijas) iemesls ne vienmēr ir paaugstināta dzimumlocekļa jūtība uz kairinājumu. Iemesli var būt arī citi, bez tam, jāievēro vēl psiholoģiskais faktors, kas lielā daļā gadījumu kļūst vadošais.  Priekšlaicīgas ejakulācijas cēlonis var būt arī iekaisīgas slimības un šajā gadījumā jāārste ir iekaisums (prostatīts utt). Tāpēc jautājums par priekšlaicīgas ejakulācijas novēršanu būtu jārisina kompleksi.

Ātras sēklas iemesli var būt dažādi, sākot ar neregulāru sēklas noplūdi, pārmērīgi lielu uzbudinājumu, pārāk jūtīgu dzimumlocekli un tā galviņu, kā arī ar priekšdziedzera (prostatas) iekaisumu. Iemeslu var būt vēl daudz un dažādi, tai skaitā ieradums ātri beigt, kas izveidojas ātras un biežas masturbācijas rezultātā, jo sēklas noplūde kā tāda ir reflektors process – atbilde uz dzimumlocekļa kairinājumu.

Priekšdziedzeris šajā procesā var būt iesaistīts situācijā, ja tas ir iekaisis – hroniska vai akūta prostatīta gadījumā. Šādās situācijās, parasti stāsts ir tāds, ka visu laiku sēklas noplūde ir bijusi normāla, bet kādā laika posmā sēklas noplūdes ātrums kļūst aizvien ātrāks.

Saistība ar smadzenēm – no vienas puses jā, jo visu lielākā vai mazākā mērā regulē smadzenes, bet no otras puses tomēr, neskatoties uz daudzajiem pētījumiem, smadzenes un psiholoģiskie procesi ir sekundāri, kas pievienojas laika gaitā. Ļoti bieži pēc ilgstošiem neveiksmīgiem kontaktiem, psiholoģiskie faktori var izvirzīties par vadošajiem un izveidojas tāds kā „apburtais loks” – fizioloģiskie procesi pastiprina psiholoģiskos un otrādi. Šādā situācijā ārstēšana ir ļoti apgrūtināta un jābūt kompleksai.

Lielais uzbudinājums ir saistīts ar hiperseksualitāti un paaugstinātu dzimumlocekļa jūtību, kā rezultātā arī notiek priekšlaicīga ejakulācija.

Būtu ieteicams trenēt dzimumlocekli un iemācīties kontrolēt sēklas noplūdi. Tas prasa laiku un uzņemšanos, bet sēklas noplūdi ir iespējams iemācīties kontrolēt.

Uzbudinājuma mazināšanai būtu ieteicami pietiekoši bieži dzimumakti un pirms dzimumakta panākt sēklas noplūdi – masturbējot vai arī priekšspēles laikā.

No rakstītā saprotu, ka 6 mēnešus sēklas noplūde ir bijusi normas robežās, bet pēdējā laikā tā kļūst aizvien ātrāka. Visbiežākais cēlonis (99%), šādai sēklas noplūdes ātruma maiņai, pie regulāras dzimumdzīves ir iekaisuma process priekšdziedzerī – prostatīts.

Sākumā būtu jāveic pārbaudes un tad jāizārstē šis iekaisums. Neārstēšanas gadījumā, ar laiku var uzlaboties stāvoklis, bet tas būs tikai maldīgs priekšstats, jo iekaisuma process turpināsies. Svarīgi ir pēc iespējas ātrāka sākt ārstēšanos, jo šāda situācija, kur Jūs abi diskomfortiņ jūtaties seksa laikā var radīt psiholoģiska rakstura problēmas, kas var turpmāk kļūt par vadošo faktoru priekšlaicīgai ejakulācijai!

Priekšdziedzera iekaisums ir ārstējams, arī hroniska iekaisuma gadījumā! Vēlu veiksmi!

Sēklas iztecēšanai ejakulācijas laikā var būt vairāki iemesli, tai skaitā arī gludo muskuļu attonija. Biežākie iemesli var būt arī vājš uzbudinājums, masturbācija bez īpaša seksuālā uzbudinājuma uc.

Kā pamats, pārsvarā gadījumu procesā iesaistīts tiek tieši priekšdziedzeris, kurš ejakulācijas brīdī nerada pietiekoši spēcīgas kontrakcijas un tā iemesls var būt arī priekšdziedzera iekaisums.

Ja šādas sūdzības saglabājas un ejakulācija laikā sēkla vienkārši iztek no urīnkanāla bez spiediena, būtu jāvēršas pēc palīdzības pie speciālista, kurš noteiktu tālāko ārstēšanu. Parasti tiek izmantotas fizioterapeitiskas ārstēšanas metodes, bet nepieciešamības gadījumā tiek lietoti arī medikamenti, piemēram, priekšdziedzera iekaisuma ārstēšanai utt.

Ejakulācijas – sēklas noplūdes trūkums dzimumakta laikā var būt saistīts ar dažādiem jautājumiem. Viens no iemesliem – pārak mazs dzimumlocekļa kairinājums kontakta laikā. Pie vainas varētu būt gan dzimumorgānu izmēru neatbilstība, gan arī priekšādiņas patoloģija. Vēl iemesls varētu būt saistīts ar savādāku dzimumlocekļa jūtību, sēklas noplūdei nepieciešams specifisks dzimumlocekļa kairinājums (bieži šāda situācija veidojas piekopjot īpatnējus masturbācijas veidus). Arī psiholoģiskie faktori var spēlēt noteiktu lomu.

Sēklas noplūdes trūkums, ja vīrietis dzimumakta laikā ir sasniedzis orgasmu, var būt saistīts ar sēklas vadu saaugumiem (arī pie sterilizācijas) vai pie retrogrādās ejakulācijas.

Ja šādas situācija – ejakulācijas trūkums atkārtojas, tad būtu jāapmeklē un jākonsultējas ar speciālistu.

Ļoti reti ir situācijas, kad sēklas noplūdi – ejakulāciju izdodas normalizēt tikai ar sarunām! Bet sarunas ir nepieciešamas, lai noskaidrotu tos veicinošos apstākļus, kas rada un uztur ātro sēklas noplūdi. Priekšlaicīgas ejakulācijas iemesli var būt dažādi un kā likums, tie savstarpēji kombinējas, tāpēc ārstējot priekšlaicīgu ejakulāciju, svarīgi ir likvidēt vai novērst šo iemeslu kompleksu.

Sēklas noplūde – ejakulācija ir reflektors process, t.i., reflekss, un jo ilgāku laiku vīrietis cieš no priekšlaicīgas ejakulācijas, jo pēc tam grūtāk tā padodas korekcijai, jo ar laiku šis reflekss nostabilizējas. Būtu svarīgi, jau sākumā, konstatējot priekšlaicīgu vai ātru sēklas noplūdi, griezties pēc palīdzības pie speciālista un kopīgi risināt šo jautājumu.

Cik efektīvi ir vingrinājumi, lai pagarinātu laiku līdz sēklas noplūdei? Speciāli vingrinājumi ir visu pamatā, lai novērstu priekšlaicīgu ejakulāciju, bet kā jau teicu – ātras sēklas noplūde ir dažādu iemeslu kopuma rezultāts, tas nozīmē, ka lai novērstu priekšlaicīgu ejakulāciju ir jāņem vērā visi šie iemesli! Tas ir līdzīgi kā sportā – treniņi ir pamatā, bet ļoti svarīgi ir arī citi faktori, piemēram, uzturs, dienas režīms utt. Tas pats attiecas arī uz sēklas noplūdi, protams, te no svara nebūs uzturs utt, bet zināms komplekss jautājumu, kurus nenovēršot pozitīvu rezultātu iegūt būs grūti.

Priekšlaicīga ejakulācija ir ārstējama konservatīvi, operatīvas iejaukšanās vairāk rada negatīvas nevis pozitīvus rezultātus. Ir nepieciešama vēlme un uzņēmība šo jautājumu risināt . Pirmais solis šīs problēmas risināšanai ir saņemties un doties uz konsultāciju pie speciālista!

„Beigšana” vai ejakulācija galvenokārt saistīta ar dzimumlocekļa kairinājumu un precīzāk ar dzimumlocekļa kairinājumu. Adekvāts tās kairinājums noved pie sēklas noplūdes.

Apgrūtināta sēklas noplūdes iemesli var būt saistīti ar vairākiem iemesliem:

    • Priekšādiņas patoloģija – nepilnīgi tiek atsegta dzimumlocekļa galviņa un seksa laikā tā nesaņem pietiekošu kairinājumu, lai notiktu sēklas noplūde.
    • Kā nākošo iemeslu varētu minēt – samazināta dzimumlocekļa galviņas jūtība pret kairinājumu. Samazināta jūtība var būt pie dažādām neiroloģiskām slimībām, kuru rezultātā tiek traucēti nervu impulsa pārvade. Jūtības mazināšanās var būt novērota arī citos gadījumos.
    • Vēl viens no iemesliem var būt saistīts ar „nepareiza” sēklas noplūdes refleksa izstrādi masturbācijas laikā. Masturbējot tiek kairināta nevis dzimumlocekļa galviņa, bet radot lielāku spiedienu, tiek kairināts dzimumlocekļa ķermenis vai arī savādāk stimulēts dzimumloceklis. Pierodot pie šādas dzimumlocekļa stimulācijas rodas grūtības sasniegt ejakulāciju seksa laikā. Jāņem vērā fakts, ka masturbēt parasti uzsāk pusaudžu gados un laika posms līdz dzimumdzīves uzsākšanai ir pietiekoši ilgs – 5 un vairāk gadi.

Protams, var būt arī citi iemesli, kāpēc netiek seksa laikā sasniegta sēklas noplūde un, ja pašam neizdodas noskaidrot šos iemeslus, būtu jāvēršas pēc palīdzības pie speciālista – seksologa

Runa ir par ātru sēklas noplūdi – priekšlaicīgu ejakulāciju. Priekšlaicīgas ejakulācijas iemesli var būt dažādi un konkrētajā situācijā būtu jāizvērtē visi apstākļi, kas var veicināt ātru sēklas noplūdi. Šeit no svara ir gan dzimumkontaktu un sēklas noplūdes biežums, jo tā ir retāka, jo kontakta laikā ātrāk iestāsies ejakulācija. Noteikti jāizvērtē dzimumlocekļa galviņas jūtība uz kairinājumu, jo tas ir viens no biežākajiem iemesliem priekšlaicīgai ejakulācijai. Svarīga loma ir arī paša kontakta norisei, kā tiek turpināts kontakts pēc sēklas noplūdes jeb arī tas netiek turpināts.

Lai novērstu jeb normalizētu sēklas noplūdes laiku būtu nepieciešams apzinot visus šos veicinošos faktorus darboties, lai tos novērstu – normalizēt sēklas noplūdes ritmu, dzimumkontaktu biežumu, normalizēt dzimumlocekļa galviņas jūtību un protams pašam trenēties un attīstīt spēju kontrolēt sēklas noplūdi. Priekšlaicīgas ejakulācijas novēršanā ļoti nozīmīga loma ir arī partneres attieksmei un spējai iesaistīties šī procesa normalizēšanā.

Atkarīgs no tā vai pēc tam notiek sēklas noplūde vai nē. Ja seksa laikā pirms sēklas noplūdes tiek izvilkts dzimumloceklis un notiek ejakulācija – tā saucamais pārtrauktais dzimumakts, tad to par kaitīgu nevarētu uzskatīt. Bet, ja pēc darbošanās viss tiek pārtraukts – nenotiek sēklas noplūde, tas var radīt dažādus traucējumus. Sākumā var būt diskomforta sajūta sēkliniekos, vēderā – spastiskas sāpes. Var veidoties sastrēguma procesi mazajā iegurnī, kas var veicināt priekšdziedzera iekaisumu. Kā arī var rasties ejakulācijas traucējumi.

Tāpēc būtu ieteicams, ka pēc seksa vai kādas citas darbības, kura rezultātā ir bijusi ilgstošāka erekcija, panākt sēklas noplūdi!

Tas nav tik vienkāršs jautājums, kuru var izklāstīt dažos teikumos. Pirmkārt, jānosaka tās priekšlaicīgas ejakulācijas cēlonis un tad soli pa solim jāstrādā, lai iemācītos sevi kontrolēt.

Termins ”strādāšana” sevī ietver veselu darbības kompleksu – sākot ar dzimumlocekļa jūtības normalizēšanu, psiholoģisko darbu pašam ar sevi un beidzot ar seksuālās enerģijas vadīšanu. Sīkāku informāciju var skatīt rakstos par seksa terapiju.

Priekšlaicīga vai ātra sēklas noplūde, rada jūtamus traucējumus seksuālajā dzīvē, tāpēc tā novēršanai būtu jāvelta pietiekoši nopietna. No priekšlaicīgas sēklas noplūdes ciešs aptuveni 30 % pāru. Daļa vīriešu šo jautājumu atstājuši pašplūsmā, cerot, ka ar laiku viss atrisināsies pats no sevis un tikai neliela daļa vīriešu meklē palīdzības pie speciālista.

Pagaidām, vienotas pieejas priekšlaicīgas ejakulācijas ārstēšanā nav. Daļa speciālistu cenšas ārstēt priekšlaicīgu ejakulāciju izmantojot psihoterapeitiskās metodes, citi izmantojot hipnoterapiju. Abos gadījumos efektivitāte ir praktiski vienāda ar nulli un klients pārstāj apmeklēt konsultāciju, un turpina ciest no šīs problēmas, bet speciālistiem rodas ilūzija, ka šo klientu ir izārstējuši.

Priekšlaicīgas ejakulācijas ārstēšanā būtu jāizmanto kompleksa pieeja – sākumā cenšoties noteikt faktorus, kas veicina ātras sēklas noplūdi un var būt tā cēloņi. Vadoties no šīs informācijas, tiek izveidotas atbilstoša ārstēšanas programma. Kopējais ārstēšanas process var aizņemt vairākus mēnešus.

Par priekšlaicīgu un ātru sēklas noplūdi vai ejakulācijas definīcijas ir atšķirīgas. Daļa speciālistu neatšķir priekšlaicīgu un ātras sēklas noplūdes, bet uzskata tos kā sinonīmus. Citi savukārt nošķir priekšlaicīgu ejakulāciju no ātras ejakulācijas.

Viens no kritērijiem priekšlaicīgas sēklas noplūdei jeb ejakulācijai ir ejakulācijas rašanās ātrāk kā 1 minūtes pēc dzimumlocekļa ievadīšanas makstī.

Pie priekšlaicīgas ejakulācijas sēklas noplūde rodas pirms dzimumlocekļa ievadīšanas makstī vai pirmās minūtes laikā. Par ātru sēklas noplūdi runā situācijās, kad sēklas noplūde regulāri notiek pirms partnere sasniegusi orgasmu. Šis kritērijs ir samērā relatīvs, jo daļā situāciju sieviete var negūt orgasmu pie pietiekoši gara dzimumakta un tad nebūtu iemesls runāt par ātru sēklas noplūdi.

Priekšlaicīgas un ātras ejakulācijas iemesli var būt relatīvi daudz, katrā situācijā tie var būt dažādi, bet jāatzīmē, ka tās iemesli nav tikai psiholoģiska rakstura. Noteikti, ļoti liela loma ir psiholoģiskajiem faktoriem, kuri dažās situācijās ir pat vadošie, īpaši, ja priekšlaicīga ejakulācija ir ilgstoši. Viens no biežākajiem priekšlaicīgas ejakulācijas sākotnējiem iemesliem ir neadekvāta dzimumlocekļa jūtība uz kairinājuma – neliels kairinājums un spēcīga erekcija izraisa ejakulāciju. Atkārtojoties šādai situācijai, pievienojas ar psiholoģiskais faktors, kas daļā gadījumu, tālāko attiecību laikā kļūst par vadošo.

Vai var koriģēt – ārstēt priekšlaicīgu un ātru sēklas noplūdi? Protams, bet pieejai jābūt kompleksai un jānovērš gan fizioloģiskie, gan psiholoģiskie faktori. Un veiksmīgas ārstēšanas prognozē, ļoti vēlams ir arī partnerei iesaistīties šīs problēmas risināšanā.

Priekšlaicīga ejakulācija un tās ārstēšana ir aktuāls jautājums visā pasaulē. Atkarībā no tās cēloņiem, tās ārstēšanai tiek izmantotas dažādas metodes – seksterapijas, medikamenti uc. Katrā atsevišķā situācijā veiksmīgāka var būt viena vai otra metode, bet nav tādas metodes, kas 100% dotu vēlamos rezultātus visiem klientiem.

Mūsu ārstēšana pamatā ir seksa terapija, kas nepieciešamības gadījumā tiek kombinēta ar medikamentozo terapiju. Seksa terapijas pamatā ir personīgo spēju attīstīšana (treniņi un vingrinājumi), kā rezultātā vīrietis iemācas dzimumakta laikā kontrolēt sēklas noplūdi (ejakulāciju). Ārstēšanās process nav ātrs!