Esmu 21 gadu jauns jaunietis un es vēlētos uzzināt, ko vairāk par ejakulācijas problēmām. Kas varētu būt par vainu ātrai ejakulācijai? Vai tas ir saistīts ar smadzenēm? Un vai tam nav kaut kāds sakars ar prostatu?

Atbilde:
Ātras sēklas iemesli var būt dažādi, sākot ar neregulāru sēklas noplūdi, pārmērīgi lielu uzbudinājumu, pārāk jūtīgu dzimumlocekli un tā galviņu, kā arī ar priekšdziedzera (prostatas) iekaisumu. Iemeslu var būt vēl daudz un dažādi, tai skaitā ieradums ātri beigt, kas izveidojas ātras un biežas masturbācijas rezultātā, jo sēklas noplūde kā tāda ir reflektors process – atbilde uz dzimumlocekļa kairinājumu.

Priekšdziedzeris šajā procesā var būt iesaistīts situācijā, ja tas ir iekaisis – hroniska vai akūta prostatīta gadījumā. Šādās situācijās, parasti stāsts ir tāds, ka visu laiku sēklas noplūde ir bijusi normāla, bet kādā laika posmā sēklas noplūdes ātrums kļūst aizvien ātrāks.

Saistība ar smadzenēm – no vienas puses jā, jo visu lielākā vai mazākā mērā regulē smadzenes, bet no otras puses tomēr, neskatoties uz daudzajiem pētījumiem, smadzenes un psiholoģiskie procesi ir sekundāri, kas pievienojas laika gaitā. Ļoti bieži pēc ilgstošiem neveiksmīgiem kontaktiem, psiholoģiskie faktori var izvirzīties par vadošajiem un izveidojas tāds kā „apburtais loks” – fizioloģiskie procesi pastiprina psiholoģiskos un otrādi. Šādā situācijā ārstēšana ir ļoti apgrūtināta un jābūt kompleksai.

Priekšlaicīgas ejakulācijas cēloņi

uz sākumu: Sēklsas noplūde - Ejakulācija

Uz Augšu
© 1998-2021. seksologs dr. Artūrs Vāvere Seksologs.com