Man ir jautājums! Kā atšķirt priekšlaicīgu no ātras spermas noplūdes? Un to ir iespējams vispār ārstēt vai ietekmēt? Esmu dzirdējis, ka tā ir psiholoģiska problēma, nevis fizioloģiska!

Atbilde:
Par priekšlaicīgu un ātru sēklas noplūdi vai ejakulācijas definīcijas ir atšķirīgas. Daļa speciālistu neatšķir priekšlaicīgu un ātras sēklas noplūdes, bet uzskata tos kā sinonīmus. Citi savukārt nošķir priekšlaicīgu ejakulāciju no ātras ejakulācijas.

Viens no kritērijiem priekšlaicīgas sēklas noplūdei jeb ejakulācijai ir ejakulācijas rašanās ātrāk kā 1 minūtes pēc dzimumlocekļa ievadīšanas makstī.

Pie priekšlaicīgas ejakulācijas sēklas noplūde rodas pirms dzimumlocekļa ievadīšanas makstī vai pirmās minūtes laikā. Par ātru sēklas noplūdi runā situācijās, kad sēklas noplūde regulāri notiek pirms partnere sasniegusi orgasmu. Šis kritērijs ir samērā relatīvs, jo daļā situāciju sieviete var negūt orgasmu pie pietiekoši gara dzimumakta un tad nebūtu iemesls runāt par ātru sēklas noplūdi.

Priekšlaicīgas un ātras ejakulācijas iemesli var būt relatīvi daudz, katrā situācijā tie var būt dažādi, bet jāatzīmē, ka tās iemesli nav tikai psiholoģiska rakstura. Noteikti, ļoti liela loma ir psiholoģiskajiem faktoriem, kuri dažās situācijās ir pat vadošie, īpaši, ja priekšlaicīga ejakulācija ir ilgstoši. Viens no biežākajiem priekšlaicīgas ejakulācijas sākotnējiem iemesliem ir neadekvāta dzimumlocekļa jūtība uz kairinājuma – neliels kairinājums un spēcīga erekcija izraisa ejakulāciju. Atkārtojoties šādai situācijai, pievienojas ar psiholoģiskais faktors, kas daļā gadījumu, tālāko attiecību laikā kļūst par vadošo.

Vai var koriģēt – ārstēt priekšlaicīgu un ātru sēklas noplūdi? Protams, bet pieejai jābūt kompleksai un jānovērš gan fizioloģiskie, gan psiholoģiskie faktori. Un veiksmīgas ārstēšanas prognozē, ļoti vēlams ir arī partnerei iesaistīties šīs problēmas risināšanā.

uz sākumu: Sēklsas noplūde - Ejakulācija

Jautājums seksologam

Uz Augšu
© 1998-2021. seksologs dr. Artūrs Vāvere Seksologs.com