Sāku uztraukties. Ja agrāk mana sperma bija želeja veidīga, tad tagad tā ir kļuvusi šķidra un caurspīdīga. Kad man nav bijis sekss ilgāku laiku (nedēļu), tā atkal ir želejveidīga, bet kad dzimumakts ir katru vai katru 2 dienu, sperma ir caurspīdīga un šķidra. Ko man ieteiktu darīt?

Atbilde:
Normā izdaloties sperma ieņem želeja veida stāvoklis un vidēji pēc 30 minūtēm sašķidrinās. Ja sperma pēc izdalīšanās ir šķidra un caurspīdīga, var liecināt par nepietiekamu vielu izstrādi, kas nodrošina spermas recēšanu. Tās iemesls var būt arī pārāk bieža sēklas noplūde. Būtu nepieciešams izmeklēt priekšdziedzera stāvokli, jo līdzīgas sūdzības var būt saistītas arī ar hronisku priekšdziedzera iekaisumu. Svarīgs jautājums būtu arī attiecībā par spermas apjomu – daudzumu.

Varētu ieteikt spermas kvalitātes un apjoma palielināšanai padzert uztura bagātinātājus, kas paredzēti spermas apjoma un kvalitātes uzlabošanai. Ja mēneša laikā rezultāts neuzlabojas, tad būtu vērts vērsties pie ārsta, veikt spermas analīzi un izmeklēt priekšdziedzera stāvokli!

uz sākumu: Sēklsas noplūde - Ejakulācija

Uz Augšu
© 1998-2021. seksologs dr. Artūrs Vāvere Seksologs.com