Menu

Erekcija

Jautājumi un atbildes par erekciju, erekcijas kvalitāti, erekcijas noturību.

Bailes ir vienas no lielākiem ienaidniekiem, kas rada, vai pareizāk, pasliktina situāciju. Bet tai pat laikā, bailēm ir cēlonis un Jūsu situācijā, šis cēlonis ir erekcijas pavājināšanās dzimumakta laikā. Ir bijusi situācija, kad dzimumakta laikā pavājinājusies erekcija un šo faktu esi piefiksējis un tagad, katra dzimumakta laikā baidies vai neatkārtosies tas pats un rezultāts ir tāds, ka tiešām erekcija pavājinās. Un tā turpinoties – vadošo lomu var ieņemt psiholoģiskais faktors un rezultātā veidoties situācijas impotence – nespēja veikt dzimumaktu tieši psiholoģisku faktoru rezultātā. Tāpēc šāda situācija būtu jānovērš pēc iespējas ātrāk un jāpanāk „normāls” dzimumakts.

Minētajā situācijā svarīgs jautājums ir arī tas, kāpēc pēc dzimumlocekļa ievadīšanas makstī loceklis sācis atslābt? Sākumā diez vai tas norakstāms uz bailēm. Viens no biežākiem iemesliem ir dzimumlocekļa jūtība, jo ja dzimumloceklis labā erekcijā ievadīts vagīnā un viņam ir pietiekošs kairinājums – atslābumam nevajadzētu iestāties. Nepietiekošam kairinājumam var būt dažādi iemesli un tos nāktos noskaidrot.

Šo jautājumu iespējams atrisināt, bet vienam novērst šīs nebūšanas būs grūti, tāpēc vajadzētu izvēlēties sev tīkamu seksologu un kopīgiem spēkiem šos jautājumus pēc iespējas ātrāk sākt risināt.

Šāda rakstura erekcijas traucējumi ir novērojami relatīvi bieži. Šādi traucējumi var rasties arī uzsākot dzimumdzīvi vai arī pēc ilgāka atturēšanās perioda. Runājot par konkrēto situāciju – puisim ir bijis ilgstošs periods bez dzimumdzīves, grūti teikt vai šajā laikā viņš ir piekopis masturbāciju. Ja viņš to arī ir darījis, tad visticamāk ļoti ātri. Vēl jāpiemin, ka pēc 30 gadiem vīrietim mazliet mainās vielmaiņa un citas lietas, kas var ietekmēt arī hormonālo fonu. Un visu šo lietu pastiprina psiholoģiskais faktors – erekcijas kontrole seksa laikā, bailes par erekcijas kvalitāti utt.

Domāju, ka ir samērā jokains pieņēmums un ar to, diemžēl, nākas saskarties samērā bieži, ka apmeklējot speciālista konsultāciju iegūst „vēl lielāku psiholoģisko traumu”. Varu ieteikt nevērsties pie tāda speciālista, kurš psiholoģiski traumē! No pieredzes varu teikt, ka šādu konsultāciju rezultātā šie psiholoģiskie faktori nepastiprinās, bet tieši otrādi – tiek panākts „lūzums”, kas nodrošina veiksmīgāku problēmas atrisinājumu.

Ko darīt Jūsu situācijā? Viennozīmīgi puisim būtu jāpanāk regulāra sēklas noplūde (3-4 reizes nedēļā)! Ja to pagaidām nevar izdarīt dzimumakta laikā, tā būtu jāpanāk ar erotiska rakstura masāžām. Jums būtu regulāri jādarbojas ar drauga dzimumlocekli, tas jāstimulē, jāpanāk normāla erekcija un sēklas noplūde. Ar katru reizi būtu jācenšas dzimumlocekli noturēt pēc iespējas ilgāk labā erekcijas stāvoklī. Uz laiku būtu jāatsakās no tradicionālā dzimumakta (vaginālā seksa) un jācenšas vienam otru apmierināt ar alternatīviem paņēmieniem. Būtu ieteicams vidēji divas reizes nedēļā veikt draugam prostatas masāžu.

Šajā situācijā grūtāk būtu tikt galā ar psiholoģiskajiem faktoriem – puisim vajadzētu censties atslābināties un nedomāt par to ko jūs viņam darāt, bet censties izjust patīkamās sajūtas. Būtu ieteicams abiem uzturēties pēc iespējas vairāk kailiem, pat varētu ieteikt kopā doties uz nūdistu pludmali! Paralēli puisim būtu ieteicams padzert polivitamīnus un homeopātiskus stimulējošos līdzekļus. Bet, ja vidēji 2 nedēļu laikā situācija neuzlabojas, būtu tomēr jāvēršas pēc palīdzības pie speciālista!

Alkohola lietošanai var būt divējāda nozīme: psiholoģiski vieglāk atbrīvoties un pastiprinās asinsrite dzimumorgānos. Otrajam apstāklim ir būtiska nozīmīgākā loma Jūsu situācijā. Alkohols paplašina sīkos asinsvadus un uzlabojas kapilārā asinsrite, rodas siltuma sajūta un vieglāk uzbudināties.

Būtu ieteicams priekšspēles laikā lietot speciālās ziedes, kas uzlabo mikro cirkulāciju un rada siltuma sajūtu. Šim nolūkam var izmantot arī „sildošos” lubrikantus, bet visieteicamāk būtu speciālās ziedes „sievietes uzbudināšanai”. Ieteicams pamēģināt dažādas ziedes, jo katram cilvēkam ir sava jūtība un arī ziedēm sastāvs ir dažāds. Var būt, ka kāda no šādām ziedēm neradīs vēlamo efektu, bet cita var būt daudz efektīvāka nekā alkohola lietošana. Regulāra šādas ziedes lietošana uzlabos dzimumorgānu apasiņošanos un radīs Jums patīkamu baudas sajūtu seksa laikā!

Būtu jāvadās atkarībā no vecuma. Ja esiet kungs gados un pēdējos gados dzimumlocekļa cietība seksa laikā mazinājusies, nāktos veikt dažas pārbaudes, lai noteiktu erekcijas vājuma iemeslus. Ja esiet gados jauns un tikai seksa laikā dzimumloceklis nesasniedz pietiekošu cietību, vai pirms dzimumakta uzsākšanas nedaudz atslābs – kļūst mīkstāks, liecinātu par psiholoģiska rakstura problēmām.

Erekcijas kvalitāti ietekmē daudz dažādi iemesli – dzīvesveids, uzturs, stress, uzbudinājuma pakāpe, dažādu medikamentu vai apreibinošo vielu lietošana utt. Sākumposmā varētu izvērtēt savu dzīves ritmu un veikt nepieciešamās korekcijas. Paralēli var ieteikt lietot uztura bagātinātājus, kuri kompensēs organismā trūkstošos vitamīnus, minerālvielas un nedaudz aktivizēs seksuālās funkcijas, piemēram, SilviGralong, un pēc 3-4 nedēļu lietošanas pavērot izmaiņas attiecībā uz dzimumlocekļa cietību erekcijas stāvoklī.

Paralēli ieteiktajam, būtu ieteicams regulāri ieziest dzimumlocekli ar speciāli tam domātām ziedēm, kas uzlabo dzimumlocekļa apasiņošanu.

Bet, ja visu veikto pasākumu rezultātā, dzimumlocekļa cietība nepastiprinās, tad pēc palīdzības būtu jāvēršas pie speciālista.

Kā pats ievēroji, kad bija pastāvīgas attiecības un regulārs sekss, tad erekcijas kvalitāte bija laba, bet gadu sekss bija neregulārs - vairāk vai mazāk atturēšanās periods. Tas, ka šajā periodā masturbējāt ir vērtējams pozitīvi, bet tā tehnika, kuru piekopāt gan nav bijusi laba. Regulāri skatoties dažādus pornogrāfiska rakstura materiālus esi pieradis pie strauja, dažāda vizuālā uzbudinājuma maiņas, kas reālā seksa laikā nenotiek. Tāpēc reālā seksa laikā arī mazinās uzbudinājums un pavājinās erekcija.

Līdz ar to arī notikušas izmaiņas ar seksuālo enerģiju, kura pārsvarā ir koncentrēta loceklī un normālas erekcijas sasniegšanai ir nepieciešams pastāvīgi stimulēt dzimumlocekli. 

Kā iziet no šīs situācijas?
Vienkāršākais veids būtu pirms seksa iedzert speciālas tabletes, kuras izraksta ārsts, lai erekcija seksa laikā būtu noturīga un pietiekoši laba.

Cits variants ir līdzsvarot seksuālo enerģiju, kur liela loma būs draudzenei. Vajadzīgas regulāras darbības ar ķermeni - relaksējošas ķermeņa masāžas, kuru laikā tiek panākta laba erekcija un tā noturēta vidēji 20 min. Bet tas nenozīmē, ka visu šo laiku jāstimulē dzimumloceklis un nevajadzētu aizmirst arī par citu erogēno zonu stimulāciju. Masāžas beigās būtu jānonāk līdz sēklas noplūdei. Dzimumlocekļa masāžu būtu labi apvienot ar prostatas masāžu. Šādas masāžas uzlabos erekcijas kvalitāti - tā kļūs spēcīgāka un noturīgāka, gan arī līdzsvaros seksuālo enerģiju.

Erekcijas noturību var ietekmēt dažādi faktori, bet viens no būtiskākajiem ir saistīts ar psiholoģisko faktoru. Lasot Jūsu rakstīto, jāsecina, ka erekcijas noturībā vadošā loma ir tieši bailēm, stresam un apzinātai erekcijas kontrolei, kas kopumā veido šo psiholoģisko faktoru. Jūs rakstāt, ka „rodas uzbudinājums, bet kad nonāk līdz dzimumaktam…” , bet šis laika sprīdis jau ir dažāds – vienreiz garāks, citreiz īsāks, bet šajā laikā erekcija ir laba. Tieši pats moments – ievadīšana Jums sagādā lielāko stresu un satraukumu, kura laikā pievērsiet uzmanību cik ciets ir Jūsu dzimumloceklis, vai erekcija nesāk atslābt un notiek tas, par, ko Jūs visvairāk baidieties – erekcija pavājinās. Šajā procesā vēl viens moments – prezervatīva uzvilkšana. Daļā gadījumu, šis moments rada erekcijas pavājināšanos, kas arī galvenokārt ir saistīts ar psiholoģisku faktoru (stresu utt.) un lielo uzbudinājumu priekšspēles laikā. Un tā, pēc pirmās neveiksmes, katrā nākošajā dzimumakta laikā šai situācija loģiski atkārtojas - negatīvā pieredze un pārliecība par erekcijas nenoturību nostiprinās. Gala rezultāts visam tam var būt sekundāras impotences attīstība.

Nākošais jautājums ir saistīts ar sēklas noplūdes, jeb ejakulācijas ātrumu, tas arī rada zināmas bažas pirms dzimumakta, kas var ietekmēt erekcijas kvalitāti pirms dzimumakta. Ja atdalām šos divus jautājumus, tad ātras sēklas noplūdes iemesli var būt vairāki – kā psiholoģiskā tā fizioloģiskā. Šeit būtu jārunā par tādiem jautājumiem, cik Jūs ātri uzbudināties, Jūsu psiholoģisko reakciju uz intīmām situācijām un fizioloģisko komponenti – dzimumlocekļa jūtību, dzimumlocekļa galviņas jūtība uz kairinājumu. Jo jūtīgāka dzimumlocekļa galviņa, jo ātrāk notiks sēklas noplūde ievadot dzimumlocekli makstī. Jo stiprāk uzbudinājies psiholoģiski, jo ātrāka būs sēklas noplūde. Nākošais jautājums saistīts ar sēklas jeb ejakulācijas biežumu – jo lielākas atstarpes starp sēklas noplūdi, jo ātrāk notiks ejakulācija.

Ko darīt lietas labā? Visu šo procesu var nosaukt par „apburto riņķi” – jo biežāk šādi kontakti, jo spēcīgāka ietekme psiholoģiskam faktoram un jo spēcīgāks psiholoģiskais faktors, jo biežāk radīsies šādas situācijas (erekcijas zudums, ātra sēklas noplūde). Lai šo lietu labotu, būtu jābūt regulārām un pietiekoši biežām seksuālajām attiecībām, būtu jābūt patstāvīgai partnerei, kura iesaistītos šo jautājumu risināšanā. Daļā gadījumu, partneriem apzinoties, ka tas galvenokārt ir psiholoģiskas dabas jautājums, šīs problēmas izdodas atrisināt pašiem, bet tomēr lielākajā daļa gadījumu būtu nepieciešama speciālista palīdzība, kas novērtētu situāciju un noteiktu risinājumam nepieciešamo plānu un darbības, varbūt arī palīglīdzekļus. Pieņemot lēmumu, ļoti svarīgi ir saprast, ka, jo ilgāk turpinās šādi neveiksmīgi kontakti, jo vēlāk grūtāk tos labot!

Potence – spēju veikt dzimumaktu nosaka vairāki faktori, tai skaitā arī psiholoģiskie. Seksuālo kontaktu laikā, arī vīrietim, vadošā loma ir tieši viņa psiholoģiskajam stāvoklim. Stress, nedrošība, bailes no neveiksmes, partneres negatīva attieksme un daudzi citi faktori var radīt potences traucējumus. Atsevišķos gadījumos, šie psiholoģiskie faktori var radīt pilnīgu potences trūkumu, ko medicīnā apzīmē ar situācijas impotenci. Situācijas impotence – erekcijas trūkums tuvības brīžos, var rasties jebkura vecuma vīrietim un tā nebūs saistīta ar organiska rakstura traucējumiem.

Kā jautājumā minēts – stress savstarpējās attiecībās var būt par iemeslu potences traucējumiem un būtu jārisina jautājums par šī stresa mazināšanu vai pilnīgu pārtraukšanu. Ja to neizdodas atrisināt pašu spēkiem, tad būtu jāvēršas pēc palīdzības pie speciālista. Ja šie jautājumi saistīti ar konfliktu savstarpējās attiecībās, tad būtu vērts vērsties pēc palīdzības pie psihoterapeita, bet ja jautājums skar tieši attiecības seksuālajā jomā, tad būtu jāvēršas pēc palīdzības pie ārsta seksologa.

Šāda situācija ir samērā bieži izplatīta un tās pamatā ir stress un pārāk liels uzbudinājums. Pēc viena neveiksmīga kontakta, pirms nākošā kontakta jau rodas satraukums vai atkal nezudīs erekcija un jo vairāk tā tiek kontrolēta, jo lielāka varbūtība, ka erekcija atslābs. Pēc vairākiem negatīviem kontaktiem pašam rodas pārliecība, kas vēl vairāk pasliktina situāciju.

Risinājumi var būt dažādi. Bieži šādās situācijās speciālisti nozīmē erekciju stimulējošus līdzekļus (Viagru, Ciali), kas lielā daļā situāciju uzlabo, bet pie izteikta stresa un psiholoģiskās komponentes, šie preparāti var arī neradīt vēlamo efektu.

Jums būtu ieteicams biežāk savas draudzenes klātbūtnē atrasties kailam, savas tikšanās laikā nodarboties nevis ar cenšanos veikt dzimumaktu, bet gan ar seksuāla rakstura rotaļām, tai skaitā ar erotiskām masāžām. Ļoti vēlams būtu, ja draudzene varētu Jums taisīt erotiskas masāžas! Ir arī speciāla poza, kuru iesaku šādos gadījumos, bet sākumā būtu jāatbrīvojas no stresa! Šādas situācijās, aptuveni 90% gadījumu, seksuālās rotaļas beidzas ar veiksmīgu seksuālo kontaktu – plānojiet laiku, vietu un darbojieties!