Vai potences strauju pazemināšanos var saistīt ar stresu savstarpējās attiecībās? Kur meklēt palīdzību, lai atrisinātu potences problēmu?

Atbilde:
Potence – spēju veikt dzimumaktu nosaka vairāki faktori, tai skaitā arī psiholoģiskie. Seksuālo kontaktu laikā, arī vīrietim, vadošā loma ir tieši viņa psiholoģiskajam stāvoklim. Stress, nedrošība, bailes no neveiksmes, partneres negatīva attieksme un daudzi citi faktori var radīt potences traucējumus. Atsevišķos gadījumos, šie psiholoģiskie faktori var radīt pilnīgu potences trūkumu, ko medicīnā apzīmē ar situācijas impotenci. Situācijas impotence – erekcijas trūkums tuvības brīžos, var rasties jebkura vecuma vīrietim un tā nebūs saistīta ar organiska rakstura traucējumiem.

Kā jautājumā minēts – stress savstarpējās attiecībās var būt par iemeslu potences traucējumiem un būtu jārisina jautājums par šī stresa mazināšanu vai pilnīgu pārtraukšanu. Ja to neizdodas atrisināt pašu spēkiem, tad būtu jāvēršas pēc palīdzības pie speciālista. Ja šie jautājumi saistīti ar konfliktu savstarpējās attiecībās, tad būtu vērts vērsties pēc palīdzības pie psihoterapeita, bet ja jautājums skar tieši attiecības seksuālajā jomā, tad būtu jāvēršas pēc palīdzības pie ārsta seksologa.

uz sākumu: Erekcija

Uz Augšu
© 1998-2021. seksologs dr. Artūrs Vāvere Seksologs.com