Menu

Masturbācija / Masturbēšana

Viss par masturbāciju, masturbēšanu – pašapmierināšanos.

Masturbēt būtu vajadzīgs tik bieži cik tas ir nepieciešams, bet tas ir relatīvs jēdziens, jo būtu jāskatās arī iemesli, kāpēc nepieciešams masturbēt. Varbūt normāli būtu masturbēt 3-4 reizes nedēļā, bet var būt, katru dienu. Var gadīties dienas, kad to dara vairākas reizes, bet citas dienas to nedara vispār.

Uz jautājumu ir grūti atbildēt, jo būtu jāzina, kāpēc radusies šāda doma. Vai Jums masturbācija traucē ikdienas dzīvē? Vai tā ir kļuvusi „uzmācīga”? Vai arī vienkārši ir uzskats, ka masturbēt ir slikti?

Masturbācijai ir ļoti daudz pozitīva – sevis attīstīšanai un pilnveidošanai. Svarīgi būtu runāt ne tik daudz par pašu masturbāciju, bet par tās tehniku, lai kā vīrietis, tā sieviete varētu sevi sagatavot seksuālajai dzīvei.

Protams, ka masturbācijai var būt negatīva ietekme, kas var sarežģīt turpmāko seksuālo dzīvi. Atmest vai pareizāk sakot atturēties no masturbācijas nav tik viegli. Svarīgi vai cilvēkam, kurš vēlas pārtraukt masturbēt ir seksuālie kontakti. Ja to nav, tad nekādā gadījumā neieteikt atturēties no masturbācijas, bet gan censties šo laiku līdz izveidojas regulāras dzimumattiecības izmantot, lai sevi pilnveidotu! Būtu vērts masturbāciju pielīdzināt sava veida sporta nodarbībām, kurās cilvēks attīsta un pilnveido savu ķermeni.

Bet, ja iemesls ir tas, ka masturbācija ir kļuvusi kā slogs – uzmācīgas vēlmes to darīt, tad pēc palīdzības būtu jāvēršas pie speciālista, jo pašam to ir praktiski neiespējams izdarīt!

Jā, ja vīrietim ir regulāras seksuālās attiecības un viņš turpina onanēt ir uzskatāma par normālu parādību. Bet, būtu labi, ja varētu pats izanalizēt kāpēc ir nepieciešams onanēt pastāvot regulārām seksuālajām attiecībām.

Vieni no biežākajiem iemesliem, kāpēc vīrietis turpina onanēt ir – nepietiekošs seksuālo kontaktu skaits vai arī seksuālo kontaktu laikā negūst vēlamo baudu, netiek realizētas viņa seksuālās fantāzijas utt.

Izprotot onanēšanas cēloņus un mērķus, būt iespējams rast risinājumu, lai seksuālie kontakti pilnībā aizstātu onanēšanu. Kopumā skatoties uz šo jautājumu – tas, ka Jūs turpiniet onanēt nav nekas nosodāms vai negatīvs.

Masturbācija pirms un pubertātes laikā vairāk vai mazāk liecina par normālu seksuālās attīstības gaitu, var veicināt dzimumorgānu un visas šīs sistēmas attīstību.

Situācijā, ja kopdzīves laikā neiestājas grūtniecība, būtu iemesls, lai veiktu pārbaudes kā sieviete tā arī vīrietis. Tā kā Jūsu sieva jau ir veikusi pārbaudes un tajās nav atklāti iemesli, kuri varētu būt par neauglības cēloni, būtu jāveic pārbaudes arī Jums. Būtu jāsāk ar spermas analīzi, kas varētu rast zināmu skaidrību dotajā situācijā.

Svarīgākais šajā procesā būtu tieši masturbācijas tehnika! Ja masturbācijas laikā tiek panākta ātra sēklas noplūde un ja masturbē regulāri, tad izveidojas sava veida pieradums. Kā dzimumloceklis rimtīgi piebriest – mazākais kairinājums jau izraisa orgasmu vai sēklas noplūdi.

Bet, ja masturbē regulāri un šis process aizņem pietiekoši ilgu laika posmu (vismaz 10-15 min) , kuras laikā dzimumloceklis ir labi piebriedis – stipra erekcija, un vīrietis sevi pilnveido – attīsta savas spējas, tad arī dzimumakta laikā orgasms neiestāsies tik ātri.

Sēklas noplūde ir reflekss, kurš tiek dzīves laikā izstrādāts un nostiprināts. Tāpēc atbildot uz šo jautājumu, var būt dažādas atbildes:

  • ja masturbācijas laikā cenšaties ātri sasniegt orgasmu, tad viennozīmīgi arī seksa laikā ātri beigsiet un nespēsiet sniegt baudu sievietei;
  • ja regulāri masturbējiet, cenšieties pēc iespējas ilgāk noturēt labi piebriedušu dzimumlocekli, un tikai pēc ilgāka laika, panāksiet sēklas noplūdi, tad arī seksa laikā mācēsiet atvirzīt orgasma iestāšanos un spēsiet apmierināt sievieti!

Lielākā daļa jaunieši un arī pieauguši vīrieši, masturbāciju uztver kā ātru sevis apmierināšanas veidu, bet masturbācija pēc savas būtības ir dzimumlocekļa treniņš un sagatavošana seksuālajai dzīvei – tāpat kā sportisti trenējas pirms sacīkstēm un treniņu laikā sevi pilnveido un attīsta, arī masturbācijai būtu jābūt treniņam, kura laikā iepazīstiet savu organismu, iemāciet noturēt labu erekciju, normalizējiet dzimumlocekļa jūtību uz kairinājumu – rezultātā sagatavojiet savu dzimumlocekli kvalitatīvam seksam!

Bieža masturbācija nē, bet šeit jārunā par masturbācijas tehniku. Ja masturbējot tiek ātri panākta sēklas noplūde un šāds masturbācijas veids ir regulārs, tad var tik izveidots šāds reflekss, ka neliela dzimumlocekļa stimulācija - kairinājums noved pie ātras sēklas noplūdes.

Svarīgi arī ir jautājums, kā masturbācijas laikā tiek stimulēts loceklis. Vai tiek kairināta galviņa vai savādāk tiek sasniegta kulminācija? Jāatceras, ka masturbācija ir treniņš, kura laikā dzimumloceklis tik sagatavots seksam. Tāpēc ieteicams būtu masturbācijai pieiet no šī redzes punkta – masturbējot sevi pilnveidot un sagatavot seksam!

Jūsu gadījumā, masturbējot ar seksuāli transmisīvām slimībām (STS) inficēties nav iespējams. Lai šādā veidā inficētos ar sifilisu, tad jums uz rokām jābūt inficēta cilvēka svaigiem maksts izdalījumiem, spermai, siekalām vai asinīm. Tās var iemasēt ādā un tad pastāv risks inficēties, bet Jūsu gadījumā nekas tāds nebija.

Masturbējāt ar netīrām rokām, tas var radīt kādu parastu iekaisumu, bet tām izpausmēm tad būtu jābūt nākošā dienā (apsārtumam, piepampumam, sāpēm). Masturbējot bieži jauni cilvēki slīdamības uzlabošanai izmanto siekalas un tas nav nekas slikts. Arī seksa laikā, ja nav pie rokas lubrikants, var tikt izmantotas siekalas.

Satraukumu rada urinācijas traucējumi. Jūsu vecumā nevajadzētu būt aprakstītajām sūdzībām. Parasti šādas sūdzības rodas pie priekšdziedzera (prostatas) iekaisuma vai hiperplāzijas.  Varbūt Jums ir neregulāra sēklas noplūde un nodarbojaties ar sportu - riteņbraukšanu, airēšanu, svarcelšanu vai ko tādu. Intensīvas sporta nodarbības var radīt sastrēgumu priekšdziedzerī un rasties šādas sūdzības. Katrā adījumā, būtu vērts apmeklēt speciālistu un konsultēties par šiem jautājumiem!

Pubertātes vecumā zēniem ir paaugstināta vēlme un interese par seksu un visu ap to saistīto, tai skaitā arī par masturbāciju vai onanēšanu. Ļoti liela daļa puišu šajā periodā sāk masturbēt un tā ir normāla parādība par ko nebūtu jākaunas, bet nebūtu arī ar to jālielās. Vajadzība pēc pašapmierināšanās var būt dažāda, vienam pietiek, ja to dara reizi nedēļa, citam reizi dienā. Vēlme pašapmierināties parasti rodas pēc kāda seksuāla rakstura stimula – erotisku skati, runas utt.

Bet, ja iet runa iet par to, ka bez masturbēšanas „nevar izdzīvot”, tad šī vēlme sevi apmierināt var būt sekundāra – kādas citas slimības izpausme, piemēram, neiroze. Šādā situācijā masturbācija būs vienīgais veids, kā cilvēks var sevi nomierināt – atgriezties parastajā ikdienas ritmā. Kamēr nebūs pašapmierinājies, viņš nevarēs rast mieru un jutīs izteiktu diskomfortu. Šādu masturbācijas izpausmi sauc par uzspiesto vai piespiedu masturbāciju. Masturbācija ir kā slogs, bez kura nevar iztikt. Tāpēc būtu jāizvērtē kāda loma šai onanēšanai vai masturbācijai ir dotajā situācijā un, ja šī masturbēšana ir sekundāra, tad būtu jāvēršas pēc palīdzības pie speciālista, kas palīdzēs atrast un novērst, šo uzmācīgo vēlmju cēloņus.

Tas, ka masturbē no 13 gadus vecuma ir labi, Varētu būt jautājums, kā to esi darījis un cik ilgs ir bijis šis process līdz sēklas noplūdei? Bet kopumā ņemot, to, ka vari dzimumakta laikā noturēties 5-8 minūtes jau ir ļoti labi rādītāji, kaut gan mazliet piestrādājot varētu šo laiku pagarināt.

Bet rodas jautājums, ko nozīmē „pilnvērtīgs sekss”? Nedomāju, ka, ja arī Tu varēsi veikt frikcijas 30 minūtes no vietas, ka to varēs uzskatīt par pilnvērtīgu seksu. Sekss jau nav tikai automātiska kustēšanās noteiktu laika sprīdi. Domāju, ka Tavā situācijā būtu jāpievērš uzmanība tieši priekšspēlei un jāatceras, ka pats dzimumakts ir seksa nobeigums, kur var pietikt pilnīgi arī ar 5-7 minūtēm, lai abi sasniegtu kulmināciju.

Vislabākās zāles būtu, ja vairāk pievērstu uzmanību tieši priekšspēlei un priekšspēles laikā jau sagatavotu un novestu draudzeni līdz zināmai uzbudinājuma pakāpei un tad tas būtu vairāk vai mazāk pilnvērtīgs sekss. Bet, ja tomēr vēlies iemācīties pagarināt dzimumakta ilgumu, tad būtu pie tā atsevišķi un mērķtiecīgi jāstrādā!

Anālās atveres rajonā un priekšdziedzerī (prostatā) atrodas ļoti daudz receptoru un to stimulācija var radīt patīkamas sajūtas. Priekšdziedzera masāžas laikā, tiek vēl palielināts spiediens prostatā, kas var radīt patīkamas sajūtas dzimumloceklī un pastiprināt orgasma izjūtas.

Nav noteikta vecuma no kura drīkst vai nedrīkst stimulēt anālo atveri un prostatu - to var darīt jebkurā vecumā. Bieži jaunieši masturbācijas laikā cenšas izzināt savu organismu, iepazīt jaunas izjūtas. Daļā gadījumu,tiek dažādi stimulēta anālā atvere un prostata . Neviens nevar pateikt vai tas ir labi vai slikti, viss atkarīgs no paša vēlmēm un uzskatiem.

Bet, jāatceras, ka, masturbējot un paralēli stimulējot prostatu var izbaudīt spēcīgāku orgasmu. Dzimumakta laikā, nestimulējot prostatu, orgasma izjūta būs vājāka, un radīsies nepieciešamības, vēlme paralēli stimulēt prostatu. Viss būs atkarīgs, kā to uztvers partnere, cik viņai tas būs pieņemams.

Ja, šādā veidā sevi regulāri apmierināt, tad noteikti seksa laikā būs problēmas, jo nevarēsi sasniegt vajadzīgo dzimumlocekļa kairinājumu. Noteikti vajadzētu mainīt šo ieradumu! Ideāli būtu iegādāties mākslīgo maksti un sevis apmierināšanai, kas radītu relatīvi līdzīgu dzimumlocekļa kairinājumu kāds ir reāla seksa laikā.

Tas, ka Jūs masturbējiet, tas ir normāli un pat labi. Bet slikti ir tas, ka tas notiek ļoti ātri. Sēklas noplūde ir reflekss. Kā šo refleksu izveido masturbācijas laikā, tā visas tās lietas notiek arī seksa laikā. Jūsu gadījumā esiet izstrādājis tādu refleksu, ka, ja dzimumloceklis pilnībā piebriest – rodas laba erekcija, tā mazākais kairinājums var izraisīt sēklas noplūdi. Līdz ar to arī seksa laikā, sēklas noplūde varētu būt uzreiz pēc dzimumlocekļa ievadīšanas makstī vai pēc pāris frikcijām (kustībām). Jums būtu nopietni jāpievērš šim jautājumam uzmanība un masturbējot jācenšas sasniegt maksimālu erekciju un censties maksimāli ilgi to noturēt. Optimāli būtu, ja masturbācijas laikā – stimulējot dzimumlocekli pie labas erekcijas iemācītos noturēties līdz sēklas noplūdei vismaz 5-10 min.

Bez tam, sēklas noplūdei būtu jābūt regulārai. Jūs rakstāt, ka 2 nedēļas neesiet masturbējis - uzskatu, ka tas nav pareizi! Ja agrāk esiet masturbējis gandrīz katru vai katru otro dienu, tad pie šāda ritma arī būtu jāpieturas un atturēšanās periodi nevienam vēl neko labu nav devuši. Uzsākot seksu – seksuālie kontakti aizstās masturbāciju, bet kamēr nav izveidojies atbilstošs dzimumkontaktu biežums, būtu jāturpina to darīt pašam.

Beidzot par erekciju. Viennozīmīgi varu teikt, ka Jūs bijāt „pāruzbudinājies”, kā rezultātā arī erekcija pilnībā neradās vai radās uz ļoti īsu brīdi, bez tam Jūs bijāt sastresojies. Risinājums, it kā, būtu vienkāršs – Jums vajadzīgs biežāk atrasties kopā ar draudzeni kailam vai puskailam (bez biksēm)! Nākošajos kontaktos varētu ieteikt nekoncentrēties uz dzimumaktu, bet kailiem vienam otru erotiski pamasēt – vairāk koncentrēties uz seksuālajām rotaļām. Un, ja tad pēc vairākām tādām tikšanās reizēm neradīsies pietiekoša erekcija un šīs rotaļas nebeigsies ar dzimumaktu, tad būtu jāatnāk uz konsultāciju.