Man ir viens neskaidrs jautājums. Man ir pastāvīga partnere, ar kuru nodarbojos ar sex, mums ir vēlme pamēģināt arī anālo seksu. Prezervatīvu mēs nelietojam, jo uzticamies viens otram, kā arī zinām, ka neviens no mums abiem nav slims ar STS vai AIDS.

Gribēju uzzināt vai nodarbojoties ar anālo seksu bez prezervatīva vienalga ir iespējams saslimt ar STS, kaut ari abi esam veseli!

Atbilde:
Ja runa iet par STS/HIV, tad viennozīmīgi, ja abi partneri ir veseli un viņiem nav STS , tad jebkādu kontaktu laikā viņi nevar inficēties ar STS. Bet šķiet, ka jautājums ir mazliet plašāks, jo slimības dzimumceļos jau var izraisīt arī citi mikroorganismi, kuri netiek pieskaitīti pie seksuāli transmisīvajām slimībām.

Ja pieņemam, ka nevienam no Jums nav STS un Jūs vēlaties nodarboties ar anālo seksu un anālais sekss ir drošs attiecībā uz neplānotas grūtniecības iestāšanos, tātad varētu nelietot prezervatīvu. Tātad, partneres taisnajā zarnā, ja notiktu sēklas noplūde, partnerei nebūtu risks saslimt ar STS. Arī vīrietim nebūs risks inficēties ar STS, bet jāņem vērā, ka partneres taisnajā zarnā atrodas dažāda mikroflora – zarnu nūjiņas uc, kas nonāk dzimumlocekļa urīnkanālā un var izraisīt vīrietim iekaisumu dzimumceļos (urīnkanālā, priekšdziedzerī). Tātad, vīrietim nodarbojoties ar anālo seksu bez prezervatīva pastāv risks inficēties un visbiežāk šie iekaisumi norit hroniski.

Tāpēc, neatkarīgi vai Jūs viens otram uzticaties vai nē, neskatoties uz to, ka Jums nav STS anālā seksa laikā BŪTU JĀLIETO PREZERVATĪVI!

uz sākumu: Sekss

Uz Augšu
© 1998-2021. seksologs dr. Artūrs Vāvere Seksologs.com