Labdien, man ir tāds jautājums, cik ātri paradās pirmās pazīmes, kad ir saslimis ar kādu no STS slimībām un pēc cik ilga laika var kaut ko atrast analīzes, kādas analīzes jāveic un kuras tās var veikt? Paldies!

Atbilde:
Pirmās STS pazīmes parādās pēc inkubācijas perioda un tas dažādām slimībām ir dažāds. Bet var būt arī tāds variants, ka slimība uzreiz ieņem hronisku norisi un tad sūdzības var nebūt. Inkubācijas periods pie sifilisa ir vidēji 21 diena, bet gonorejas 3-7 dienas no inficēšanās brīža.

Pēc dzimuma kontakta, kura laikā bijis risks inficēties būtu jāveic pārbaudes nedēļu pēc kontakta un atkārtotas pārbaudes pēc 1-1,5 mēneša. Noteikti būtu uzreiz jāvēršas pie speciālista, ja parādās kādas sūdzības!

Veicamās analīzes – asins analīze uz sifilisu, HIV/AIDS, arī uz vīrusa hepatītu B, iztriepies no urīna kanāla uz gonoreju, trihomonām, gardnerellām, hlamīdijām utt. Urīna analīze uz ureoplazmu. Tas būtu tāds vispārīgs apskats, jo katrā konkrētajā situācijā ārsts var izlemt arī veikt citas nepieciešamās analīzes.

uz sākumu: Slimības

Uz Augšu
© 1998-2021. seksologs dr. Artūrs Vāvere Seksologs.com