Labdien! Vēlējos noskaidrot, kas jādara, lai sevi pilnvērtīgi sagatavotu seksam. Es domāju, ka seksā būs labākas sajūtas nekā masturbējot. Jau divus mēnešus esmu kopā ar meiteni, bet seksā man ir problēmas.

Pirms seksa viss ir kā vajag, bet kad notiek tas, tad man tik labi vairs nestāv un pēc laika vispār viņš paliek mīksts vai arī ātri noiet. Parasti pēc seksa es masturbēju un tad ir daudz patīkamāk. Vai var būt tā, ka es pārāk daudz masturbēju un tapēc seksā neko patīkamu nejūtu? Kas man jādara, lai es seksa laikā justu lielāku baudu un varētu apmierināt draudzeni? [18. g.]

Atbilde:
Tikai neliela daļa cilvēku kaut, ko dara, lai uzlabotu un pilnveidotu savas seksuālās spējas un tāpēc daļai nodarbojoties ar seksā negūst pienācīgu baudu vai arī rodas dažādas problēmas. Seksuālajai dzīvei ir dažādi periodi un pubertātes periods, jeb pareizāk izsakoties - periods līdz seksuālās dzīves uzsākšanai ir domāts sevis pilnveidošanai un sagatavošanai seksuālajai dzīvei.

Pubertātes periodā ir paaugstināta uzbudināmība, ko daba radījusi priekš tā, lai vieglāk būtu sevi trenēt - sagatavot seksuālajai dzīvei. Šajā vecumā praktiski visi sāk masturbēt, bet aizmirst, ka masturbācijai ir jābūt treniņam, lai attīstītu dzimumlocekli, iemācītos kontrolēt sēklas noplūdi, iemācītos kontrolēt erekcijas noturību, attīstītu seksuālās izjūtas, erogēnās zonas utt. Izlaižot šo periodu un sākoties regulārai seksuālajai dzīvei notiek tā, ka seksa laikā puisim notiek ātra sēklas noplūde, nestāv kā vajag, vai seksa laikā neizjūt pietiekoši spēcīgu orgasmu. Meitenēm ir līdzīgi un biežākās problēmas ir saistītas ar nespēju sasniegt orgasmu. Tāds sekss laika gaitā kļūst par "ieraduma seksu", kurš vērsts uz seksuālās spriedzes noņemšanu, bet ne baudas gūšanu. 

Lai sevi sagatavotu seksuālajai dzīvei ir jāapgūst vairākas lietas. Jāseko, lai pareizi attīstās dzimumloceklis, lai priekšādiņa pareizi funkcionē. Jāiemācas kontrolēt gan erekcijas noturību, gan sēklas noplūdi, jāiemācas atbrīvoties un izjust erogēnās zonas. Tas ir komplekss pasākums, kurš palīdz sevi pilnveidot un līdz ar to arī seksuālajās attiecībās būs iespēja gan pašam gūt baudu, gan arī to sniegt partnerei.

Internetā var atrast dažādus vingrinājumus un programmas, kā sagatavoties seksuālajai dzīvei. Jāņem vērā, ka katrs ir nedaudz savādāks un pašam šīs nianses izvērtēt ir grūti un pat neiespēja. Tiem, kas vēlas sevi pilnveidot, būtu ieteicams konsultēties ar speciālistu, kurš novērtētu esošo un ieteiktu ko un kā to ir jādara, lai sasniegtu maksimālo efektu.

uz sākumu: Pubertāte

Uz Augšu
© 1998-2021. seksologs dr. Artūrs Vāvere Seksologs.com