Kas tas ir tauku dziedzeris loceklis? Vai bīstama slimība? Es jau divreiz gāju pie ārsta, bet tas ir normāls, agrāk manam loceklim, sīkas baltas pumpiņas bija maz, tagad daudz vairāk. Neesmu apmierināts, kā varēs palīdzēt? Ko varēsi pastāstīt man par to?

Atbilde:
Ja pareizi izprotu, tad runa iet par dzimumlocekļa ādu, kura klāta ar tauku dziedzerīšiem un matu sīpoliņiem – rezultātā āda izskatās kā „zosāda”. Jā, tādu nu ir seksuāli attīstīta vīrieša dzimumlocekļa āda. Šīs pumpiņas uz dzimumlocekļa ādas, sāk parādīties pubertātes vecumā, kad sāk augt matiņi. Sākumā tās ir nedaudz, bet laika gaitā – parasti līdz 18-20 gadu vecumam, visa dzimumlocekļa un sēklinieku āda ir klāta ar šādām pumpiņām.

Pieauguša vīrieša dzimumlocekļa ādaŠīs pumpiņas var būt vairāk vai mazāk izteiktas un tas atkarīgs no individuālajām īpatnībām. Vīriem, kuram šie dziedzerīši un matu sīpoliņi izvietoti tuvāk ādas virsējai kārtai – būs redzamāki, vairāk izteikti arī „miera” stāvoklī. Parasti, dzimumloceklim esot „miera” stāvoklī, šīs pumpiņas uz dzimumlocekļa ādas ir vāji pamanāmas, bet loceklim piebriestot – rodoties erekcijai, tās kļūst redzamākas.

Šīm pumpiņām uzmanība parasti tiek pievērsta pubertātes vecumā vai ap 20 gadiem. Bieži, jaunietis šīs pumpiņas uzskata par kaut kādas slimības izpausmi un tas rada satraukumu par viņa seksuālo veselību – pārliecība, ka ir ar kaut ko slims.Var būt situācijas, kad šo tauku dziedzeru izvadkanāli tiek nosprostoti un kāds no dziedzeriem palielinās apmēros, un var pat iekaist. Visbiežāk tas saistīts ar personīgās higiēnas neievērošanu.

Uz dzimumlocekļa ādas var veidoties arī pinnes. Visā šajā procesā, svarīga loma ir dzimumlocekļa pareizai higiēnai. Un būtu ieteicams, dzimumlocekļa ādu arī kopt ar atbilstošiem higiēnas līdzekļiem. Jāņem vērā arī lokalizācija – dzimumloceklis, pārsvarā atrodas zem apģērba un tas arī var ietekmēt šī reģiona ādas „taukošanos” un novecošanās procesu.

Ja ir interese, variet apmeklēt speciālista konsultāciju un sīkāk uzzināt par šiem jautājumiem.

uz sākumu: Pubertāte

Uz Augšu
© 1998-2021. seksologs dr. Artūrs Vāvere Seksologs.com