Kad mans dzimumloceklis ir miera stāvoklī, tad ādiņu pārvilkt pāri galviņai nav problēmu, bet kad tas ir piebriedis, tad pārvilkt varu, bet tā ir iestiepta un pavisam nedaudz tā kā sāp, bet loti nedaudz! Kāpēc tā ir un ko mājas apstākļos varu darīt? Baidos, ka seksa laikā man var rasties sāpes!

Atbilde:
Jūsu vecumā notiek strauja dzimumlocekļa augšana, tai skaitā tas kļūst resnāks. Ja agrāk, priekšādiņa ir nākusi brīvi nost no galviņas arī erekcijas stāvoklī, tad 14-17 gadu vecumā var rasties situācija, kad erekcijas stāvoklī priekšādiņu erekcijas stāvoklī kļūst apgrūtināti atvilkt. Šāda situācija veidojas, ja dzimumloceklis straujāk sāk augt resnumā un priekšādiņas gredzens netiek pietiekoši attīstīts.

Puiši, kuri masturbācijas laikā „dzenā” priekšādiņu pāri galviņai, priekšādiņas gredzenu regulāri izstaipa – attīsta un priekšādiņas gredzens izplešas atbilstoši dzimumlocekļa galviņas izmēram. Situācijās, ja nenodarbojas ar masturbāciju vai arī masturbējot netiek iesaistīta priekšādiņa – tā netiek vilkta pāri dzimumlocekļa galviņai, rodas šāda situācija, ka erekcijas stāvoklī ir apgrūtināti vai pat neiespējami atvilkt priekšādiņu.

Jā, šādā situācijā, kad ir daļēja priekšādiņas fimozes, seksa laikā tā var tikt traumatizēta, var rasties sāpes un pat asiņošana. Regulāra priekšādiņas gredzena traumatizācija var veicināt rētaudu veidošanos, kā rezultātā priekšādiņas gredzens var aizvien vairāk sašaurināties un veidoties pilna fimozes.

Lai attīstītu priekšādiņu, būtu regulāri – vēlams katru vai katru otro dienu ar to darboties. Darbošanās būtu jāveic dzimumloceklim esot erekcijas stāvoklī. Ieteicams izmantot bērnu eļļu – pirms darbošanās sasmērēt dzimumlocekli un rokas ar eļļu. Darbošanās atgādina masturbāciju – jāvelk priekšādiņa pāri galviņai un atpakaļ, bet šajā procesā nedrīkst rasties sāpes. Šāda darbošanās būtu jāturpina 10-15 min.

Bez sašaurināta priekšādiņa gredzena, var būt arī īsa priekšādiņas saitīte, kura neļauj ādiņai slīdē pāri galviņai. Ja priekšādiņas gredzenu ir viegli izstaipāms, tad priekšādiņas saitīte izstiepšanai padodas grūti un šādā situācijā būtu jākonsultējas ar speciālistu.

Nobeigumā, vēlos vēlreiz uzsvērt, ka priekšādiņas gredzenu, katrs var ļoti veiksmīgi pats izstrādāt mājas apstākļos, bet darbojoties – nedrīkst rasties sāpes vai diskomforta sajūta!

uz sākumu: Pubertāte

Uz Augšu
© 1998-2021. seksologs dr. Artūrs Vāvere Seksologs.com