Kas tas ir, man aiz peņa galviņas, zem priekšādiņas ir tāda kā balta putra vai tas ir kaut kas slikts?

Atbilde:
Nē, tas nav nekas slikts. Baltā putriņa, kas veidojas zem priekšādiņas ir smegma – izdalījumi, vecās gļotādas šūnas utt. Smegma sāk veidoties pubertātes vecumā un lielākā vai mazākā daudzumā tā veidojas visu vīrieša dzīvi. Smegmu veido vecās šūnas un gļotas, kas veidojas dziedzerīšos, kuri ir apkārt dzimumlocekļa galviņai – dzimumlocekļu pērlītes.

Pubertātes vecumā, smegma var veidoties pastiprināti, tai var būt nepatīkama smaka, bet ir ļoti svarīgi ievērot personīgo higiēnu! Dzimumloceklis jāapmazgā katru dienu – jāatvelk priekšādiņa un rūpīgi ar siltu ūdeni jānomazgā visi aplikumi, kas sakrājušies zem priekšādiņas.

Nebūtu pareizi, ja dzimumloceklis tiktu mazgāts vairākas reizes dienā ar ziepēm. Ar ziepēm var mazgāt dzimumlocekļa ādu, bet pašu galviņu un priekšādiņas iekšējo pusi – tikai reizi divās dienās vai pat retāk. Ziepes nonāvē normālo mikrofloru un regulāra dzimumlocekļa galviņas mazgāšana ar ziepēm var izjaukt normālo mikrofloru.

Situācijās, ja aplikumi veidojas daudz, tiem ir nepatīkama smaka vai, ja dzimumlocekļa galviņa kļūst sārta, rodas niezošas sajūtas – būtu jāvēršas pēc palīdzības pie speciālista!

uz sākumu: Pubertāte

Uz Augšu
© 1998-2021. seksologs dr. Artūrs Vāvere Seksologs.com