Esmu ļoti satraukusies. Mēs ar manu puisi mēģinājām nodarboties ar seksu, bet nenovedām to līdz galam. Sākumā neizmantojām aizsarglīdzekļus, tikai saskārāmies ar intīmajām daļām.

Vēlāk izmantojām aizsarglīdzekļus, viņam izdalījās sēkla prezervatīvā, kurš vēlāk nokrita un daļa spermas nonāca uz mana ceļa. Cik liela ir iespēja, ka esmu stāvoklī? Jūtos sagurusi utt...

Atbilde:
Nonākot spermai uz ceļa nebūs grūtniecības iestāšanās cēlonis. Risks neplānotai grūtniecībai varētu rasties, ja sperma nonāktu sievietes dzimumorgānu rajonā – piemēram, ja puisis būtu beidzis uz kaunuma lūpām vai sperma būtu tur iztecējusi. Liels skaits pāru piekopj pārtraukto dzimumaktu – vīrietis pirms sēklas noplūdes izvelk dzimumlocekli no maksts un beidz sievietei uz vēdera vai muguras (atkarībā no seksa pozas).

Tas, ka esiet saskārušies ar dzimumorgāniem pirms sēklas noplūdes nav nekas traks un no tā grūtniecība neiestāsies. Risks būtu, ja uzreiz pēc sēklas noplūdes partneris mēģinātu ar savu dzimumlocekli kairināt Jūsu dzimumorgānus vai ievadīt to makstī. Tādā situācijā risks slēpjas tajā, ka dzimumlocekļa urīna kanālā var būt spermatozoīdi, kuri varētu nonākt makstī un pēc tam dzemdē utt.

uz sākumu: Pubertāte

Uz Augšu
© 1998-2021. seksologs dr. Artūrs Vāvere Seksologs.com