Daudzas sievietes raksta par to, ka viņu vīrieši vilcinās ar dzimumakta uzsākšanu! Esmu lasījusi daudzus psihologu izskaidrojumus, ka tam pamatā var būt bailes no neizdošanās u.c. varianti. Un mana gadījumā, es esmu vienkārši neziņā, jo esmu nevainīga! Varētu domāt, ka es guļu kā bluķis un neko nedaru, bet tas tā nav!

Esmu aktīva, seksuāla un protu uzbudināt! Ja patiešām tās ir bailes, tad kā izturēties sievietei, lai palīdzētu vīrietim atbrīvoties? Jo mans puisis pieminējis, ka baidās izdarīt kaut ko ne tā, saka, ka es nezinot, kas ir noticis iepriekš, bail mani aizvainot, baidās kāda man varētu būt reakcija! Cik tiešus un atklātus jautājumus es drīkstu uzdot savam mīļotajam? Un mani interese, ko no savas puses es varu darīt, lai viņš atbrīvotos

Atbilde:
Jā, lielā daļā gadījumu iemesls var būt bailes no neveiksmes, nespēju sniegt apmierinājumu partnerei, bet tai pat laikā var arī nebūt vēlēšanās nodarboties ar seksu. Puiša pieminētie iemesli ir tikai atrunas, lai šo sarunu pārtrauktu. Pieņēmumu un variantu var būt dažādi, bet katrs gadījums ir individuāls un arī šajā situācijā būtu nepieciešams sākumā izrunāties ar Jūsu puisi, lai atklātu patiesos iemeslus.

Kā rīkoties? Domāju, ja šāda situācija ilgst ilgāku laiku un vēl turpinās, tad puisim būtu jāvēršas pie speciālista. Sākumā varētu abi kopā apmeklēt speciālistu, lai uzdrošinātu un, lai tiešām puisis kontaktētos ar speciālistu.

Kā rīkoties šādā situācijā sievietei? Konkrētu atbildi sniegt ir grūti - būtu jāvadās no konkrētās situācijas. Un nebūt nav taisnība, ka visu nepieciešams izrunāt savā starpā! Runāšana var pat kaitēt attiecībām, ja viena pusei ir pastiprināta vēlme runāt, bet otram nav. Kā redzam minētajā situācijā, puisim nav vēlēšanās par šo jautājumu runāt ar partneri, uz partneres jautājumiem tiek atbildēts ar vispārīgām atbildēm. Šādā situācijā visieteicamāk būtu iesaistīt jautājuma risināšanā trešo cilvēku – speciālistu, kuram varētu uzticēties un ar, kura palīdzību varētu atrisināt radušos situāciju.

Situācijas impotence

uz sākumu: Sekss

Uz Augšu
© 1998-2021. seksologs dr. Artūrs Vāvere Seksologs.com